Komunikat prasowy

05.09.2016

Rusza Pekao Szczecin Open i kolejna edycja programu treningowego dla najmłodszych

12 września br. rusza Pekao Szczecin Open - największy i najważniejszy turniej tenisowy w Polsce. Na korty po zwycięstwo powracają tenisiści, którym w ubiegłym roku nie udało się zdobyć upragnionego pierwszego miejsca. Nie zabraknie również zwycięzców z lat poprzednich, chociażby Dustina Browna czy Jana-Lennarda Struffa. Tegoroczny turniej to również podsumowanie pierwszej edycji programu Droga do Pekao Szczecin Open. Celem programu jest zaszczepienie ducha sportu w najmłodszych.

Najstarszy turniej tenisowy w Polsce rozpocznie się już 12 września 2016 r. To już 24 edycja turnieju, który Bank Pekao SA wspiera od samego początku, czyli od 1993 roku, kiedy na szczecińskich kortach sportowcy mogli wygrać łącznie 25 tysięcy dolarów. Dzisiaj pula nagród powiększyła się kilkukrotnie do 150 tysięcy dolarów.

Jak co roku, podczas turnieju ujrzymy czołowe nazwiska polskiego, ale również międzynarodowego tenisa, niektóre nie po raz pierwszy. Gracze wracają na szczecińskie korty z rożnych przyczyn – doceniają atmosferę i organizację tej imprezy sportowej, przyjeżdżają obronić wywalczony tytuł. Wśród tegorocznych uczestników znajdą się zwycięzcy z lat ubiegłych – Dustin Brown czy Jan-Lennard Struff. Nie zabraknie również Nicolása Almagro – zeszłorocznego faworyta kortów, który wraca specjalnie, aby zdobyć upragnione pierwsze miejsce w turnieju i odczarować „hiszpańską klątwę”. Walczyć z klątwą będzie również jego rodak Marcel Granollores – 30-latek utrzymujący się w światowej czołówce rankingów ATP World Tour w singlu i deblu. Być może po raz pierwszy od 23 lat Hiszpanowi uda się zwyciężyć turniej. Obaj otrzymali „dzikie karty”.

Na turnieju pojawią się również gracze, którym, z różnych przyczyn, w zeszłym roku nie udało się powalczyć na szczecińskich kortach. Po czterech latach do Szczecina wraca Jerzy Janowicz. Emocji zatem zarówno wśród uczestników, jak i widzów nie powinno zabraknąć. Szczeciński challenger jest zresztą najlepiej rozpoznawalnym wydarzeniem w Polsce, które co roku z trybun ogląda ponad 25 tysięcy osób, a w telewizji prawie 40% widzów programów sportowych.

Bank Pekao zwiększa swoje zaangażowanie w rozwój polskiego tenisa – w ubiegłym roku zainicjował program treningowy dla najmłodszych Droga do Pekao Szczecin Open. Tegoroczny turniej to zatem moment na podsumowanie pierwszej edycji programu oraz rozpoczęcie kolejnej edycji. W wyniku nowego naboru liczba uczestników podwoi się i sześćdziesięcioro dzieci będzie objętych treningami.

Podczas turnieju, 14 września odbędzie się Kid’s Day – piknik tenisowy dla dzieci i młodzieży oraz dla uczestników 1. edycji programu Droga do Pekao Szczecin Open. Dzieci będą mogły spotkać się z zawodowymi tenisistami oraz zagrać na turniejowych kortach.

Droga do Pekao Szczecin Open to program skierowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Powstał po to, aby rozbudzić w najmłodszych pasję do tenisa, wprowadzić ich w świat gry, a także wyłonić dzieci najbardziej utalentowane w kierunku tej dyscypliny. Program prowadzony jest w szczecińskich szkołach i przedszkolach, a udział w nim jest bezpłatny. Uczestnicy Drogi do Pekao Szczecin Open mają zapewniony dostęp do potrzebnego sprzętu sportowego. Całkowite koszty funkcjonowania programu pokrywa Bank Pekao SA oraz miasto Szczecin – sponsorzy tytularni turnieju Pekao Szczecin Open, a także organizator turnieju.

Pekao Szczecin Open to jednak nie tylko wielki tenis, czy program treningowy dla dzieci. Jak co roku, w Szczecinie można spodziewać się szeregu imprez towarzyszących, wśród których nie zabraknie festiwalu muzycznego, gier pokazowych czy turnieju aktorów.

 


Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 1 półrocza 2016 r. na poziomie 18,1%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Eksperci uznali kartę wielowalutową Pekao za najbardziej innowacyjny produkt na rynku. W poprzedniej edycji rankingu Pekao triumfował za wdrożenie, jako jeden z pierwszych banków na świecie, mobilnych płatności HCE. W 2015 r. rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance.

Lubelska KULkarta - wielofunkcyjna legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Banku Pekao otzrymałą nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016, przyznawaną na londyńskiej prestiżowej konferencji „Contacless Inteligence”.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2015 roku, Bank Pekao zdobył tytuł Innowatora Roku 2015 w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili pionierską inicjatywę na rynku bankowości korporacyjnej w Polsce, jaką jest platforma EDI Finansowanie. Kolejny raz Bank Pekao uzyskał tytuł Najlepszego Dostawcy Usług Finansowania Handlu 2015 w badaniu przeprowadzonym przez prestiżowy magazyn Euromoney. Bankowość korporacyjna Pekao została uhonorowana także tytułem "Financing Provider of the Year, Poland" w konkursie organizowanym przez miesięcznik Eurobuild. W 2015 roku Bank Pekao został uznany po raz czwarty za Najlepszy Bank Powierniczy w Polsce oraz zdobył tytuł Banku Roku w konkursie Diamenty Private Equity.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc