Komunikat prasowy

07.09.2016

Umowa Generalna Pekao nagrodzona Złotym Godłem Quality International

Bank Pekao SA został wyróżniony prestiżowym tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2016 w kategorii QI Services – Usługi Najwyższej Jakości za Digital Gate - Umowę Generalną Pekao przeznaczoną dla klientów korporacyjnych. Kapituła programu już po raz kolejny doceniła jakość usług oferowanych przez Bank Pekao.

Złote Godło Jakości dla Umowy Generalnej Pekao stanowi wyraz uznania dla zaangażowania Banku w doskonalenie jakości usług, które oferuje swoim klientom. Umowa Generalna jest kompleksowym rozwiązaniem dla klientów korporacyjnych, w ramach którego mogą oni korzystać z najszerszego na rynku katalogu produktów i usług bankowych dostępnego na podstawie jednej umowy.

Unikatowa usługa została nagrodzona tytułem Najwyższa Jakość Quality International. Jest to największy program promujący idee zarządzania jakością w Polsce. Na prestiż wyróżnienia wpływa gwarancja bezstronności oceny, związana z niezależnością patronujących konkursowi instytucji – nie są one związane z żadnym podmiotem gospodarczym. Należą do nich Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Umowa Generalna to rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb klienta korporacyjnego. Wystarczy podpisać jedną Umowę Generalną i zaakceptować jeden regulamin, aby móc korzystać z szerokiej palety usług i produktów finansowych. Dzięki umowie klient zyskuje dostęp do rachunków bankowych, rozliczeń krajowych i zagranicznych, systemu PekaoBiznes24 oraz (opcjonalnie) transakcji kasowych i pochodnych. Następnie, w zależności od potrzeb, może za pomocą prostych wniosków aktywować kolejne produkty, takie jak Lokaty Overnight, Pekao Płace, Autowypłata, karty płatnicze, Pekao Collect. Docelowo ich uruchomienie będzie możliwe w systemie bankowości elektronicznej.

To nie pierwszy raz, kiedy Umowa Generalna została doceniona w prestiżowym konkursie. Dzięki niej w 2016 r. Bank Pekao po raz drugi z rzędu uznano za innowatora roku w dziedzinie bankowości transakcyjnej. Bank otrzymał tytuł „Innovators of the Year – Transactions Services” przyznawany przez międzynarodowy magazyn Global Finance.

 


Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 1 półrocza 2016 r. na poziomie 18,1%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Eksperci uznali kartę wielowalutową Pekao za najbardziej innowacyjny produkt na rynku. W poprzedniej edycji rankingu Pekao triumfował za wdrożenie, jako jeden z pierwszych banków na świecie, mobilnych płatności HCE. W 2015 r. rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance.

Lubelska KULkarta - wielofunkcyjna legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Banku Pekao otzrymałą nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016, przyznawaną na londyńskiej prestiżowej konferencji „Contacless Inteligence”.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2015 roku, Bank Pekao zdobył tytuł Innowatora Roku 2015 w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili pionierską inicjatywę na rynku bankowości korporacyjnej w Polsce, jaką jest platforma EDI Finansowanie. Kolejny raz Bank Pekao uzyskał tytuł Najlepszego Dostawcy Usług Finansowania Handlu 2015 w badaniu przeprowadzonym przez prestiżowy magazyn Euromoney. Bankowość korporacyjna Pekao została uhonorowana także tytułem "Financing Provider of the Year, Poland" w konkursie organizowanym przez miesięcznik Eurobuild. W 2015 roku Bank Pekao został uznany po raz czwarty za Najlepszy Bank Powierniczy w Polsce oraz zdobył tytuł Banku Roku w konkursie Diamenty Private Equity.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc