Komunikat prasowy

17.11.2016

Kulturalna jesień z Bankiem Pekao SA

TANSMAN FESTIVAL w Łodzi, Gorzowskie Spotkania Teatralne, koncert „Serce za Serce” w Zabrzu, „Carmen” w Teatrze Wielkim w Poznaniu, spektakle w Teatrze Polskim we Wrocławiu, nowa odsłona Pekao Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie to jesienne wydarzenia kulturalne, które wspiera Bank Pekao SA.

Jesienny sezon rozpoczął Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Indywidualności Muzycznych Tansman, organizowany w Łodzi w cyklu biennale już od 20 lat. Bank Pekao SA nieprzerwanie wspiera Festiwal od jego pierwszej edycji w 1996 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń z zakresu kultury i sztuki w Polsce oraz najważniejsze wydarzenie tego rodzaju w regionie. Motywem przewodnim TANSMAN FESTIVAL: Jubileuszu 20-lecia, jest  Muzyka Polska - Odkrycia i Nowości: unikalne i spektakularne rekonstrukcje polskich arcydzieł muzyki XX wieku, ich prapremiery i prawykonania. Festiwal potrwa do 2 grudnia, kiedy to w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się prapremiera napisanej przez słynnego łodzianina – Aleksandra Tansmana - opery „Złote runo”.

Natomiast, w Gorzowie Wielkopolskim, od 12 listopada trwają 33 Gorzowskie Spotkania Teatralne (GST). W tym roku na scenie Teatru im. Osterwy, gospodarza GST, pojawi się osiem różnych spektakli, wśród nich między innymi jedna z najbardziej widowiskowych polskich produkcji ostatnich lat – „Frankenstein" w reżyserii Bogusława Lindy. Bank jest sponsorem wydarzenia od 2011 roku. 18 listopada, Gorzowskie Spotkania Teatralne zakończy spektakl Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy "Przerwana Odyseja" Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba.

Dzień później, 19 listopada po raz dwudziesty piąty, odbędzie się koncert "Serce za Serce” organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Bank Pekao SA wspiera wydarzenie od 1993 roku. Koncerty organizowane są co roku w Domu Muzyki Tańca w Zabrzu, dla uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla kardiochirurgii polskiej oraz największych sprzymierzeńców Fundacji, dzięki którym może ona realizować swoją misję, związaną z doskonaleniem metod i technik ratowania ludzkiego życia gdy zagrożone jest serce. Koncert jest okazją do szerszego spopularyzowania działalności Fundacji, upamiętnienia jej założyciela i patrona prof. Zbigniewa Religi oraz podziękowania wszystkim, którzy tę działalność wspierają i jej kibicują.

2 grudnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu zostanie wystawiona „Carmen” Georgesa Bizeta. Partnerem spektaklu, w ramach wieloletniej współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu, jest Bank Pekao SA.

Równocześnie, przez cały miesiąc, do 4 grudnia trwa nowa wystawa w Pekao Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie - Moment ścinający kołek, Bartosza Kokosińskiego. Bank Pekao Project Room to projekt wspierający młodą sztukę, który powstał we współpracy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Banku Pekao SA w 2012 r.

Bank Pekao SA jest również całorocznym partnerem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Klienci Banku mogą skorzystać z 40% rabatu na wybrane listopadowe spektakle. Warty uwagi jest spektakl „Grimm: czarny śnieg” (18, 19 oraz 20 listopada), gdzie zastosowano technikę virtual reality. W ofercie z rabatem dostępne są również: „Podróż zimowa” (23 listopada) oraz „Kuszenie cichej Weroniki” (24 i 25 listopada).

 


Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 3 kwartału 2016 r. na poziomie 18,1%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao SA w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc