Komunikat prasowy

18.01.2017

Bank Pekao SA wyróżniony trzeci raz z rzędu prestiżową nagrodą Euromoney za najlepsze usługi finansowania handlu

Międzynarodowy magazyn Euromoney uhonorował Bank Pekao S.A. prestiżową nagrodą Best Trade Finance Provider 2017. Tym samym w opinii klientów, Pekao SA pozostał liderem w dostarczaniu usług finansowania handlu w Polsce, zwyciężając w tej kategorii nieprzerwanie od 2015 roku.

Nagroda jest przyznawana na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu wskazując trzy banki, w których korzystają z produktów Trade Finance. Zwycięstwo Pekao w rankingu Euromoney świadczy m.in. o pozytywnym odbiorze usprawnień i nowych rozwiązań produktowych w obszarze finansowania handlu krajowego i zagranicznego, które bank wdrożył w ubiegłym roku.

Jednym z nowych rozwiązań udostępnionych w ubiegłym roku był wprowadzony wspólnie z  Pekao Faktoring nowy, hybrydowy model finansowania wierzytelności klientów korporacyjnych współpracujących w Grupą Pekao. W ramach projektu uruchomiono efektywny model sprzedaży i wdrożeń produktów finansowania wierzytelności, dzięki któremu klienci uzyskali dostęp do oferty z wykorzystaniem zarówno elementów produktów Banku oraz Pekao Faktoring. Całość finansowania jest strukturyzowana przez jednego specjalistę transakcyjnego.

„W tegorocznej edycji badania, ankietę wypełniło ponad 300 klientów Banku. Cieszymy się, że tak duża grupa klientów doceniła obsługę jaką im oferujemy co znalazło odzwierciedlenie w wynikach konkursu.” powiedziała Małgorzata Czerska – Dyrektor Biura Obsługi Finansowania Handlu w Banku Pekao SA.

 


Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 3 kwartału 2016 r. na poziomie 18,1%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao SA w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48Tomasz Bogusławski
Biuro Komunikacji

tel. : +48 22 524 54 43
mobile: +48 661 380 477
CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc