Komunikat prasowy

05.04.2017

Jubileuszowy rok Pekao Szczecin Open

Rozpoczęło się świętowanie 25-lecia najstarszego i najważniejszego turnieju tenisowego w Polsce - Pekao Szczecin Open. Turniej został wyróżniony nagrodą Challenger Awards spośród 166 challengerów z 42 krajów. Upływa pierwsza rocznica programu treningowego dla dzieci – Droga do Pekao Szczecin Open. Dzięki sponsorom tytularnym – Bankowi Pekao S.A. i Miastu Szczecin – została podniesiona pula nagród challengera do 175 tys. dolarów. Jubileuszowa edycja turnieju rozpocznie się 11 września 2017 r.

Jubileuszowa 25 edycja najstarszego i najważniejszego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open potrwa od 11-17 września 2017 r. i będzie wyjątkowa! Dzięki wsparciu sponsorów tytularnych - Banku Pekao oraz Miasta Szczecin – została podniesiona pula nagród challengera i tym samym, turniej zachowa status przedstawiciela ekstraklasy wśród takich imprez (Top Level Events). Pula nagród wzrośnie o 25 tys. dolarów i od tego roku będzie wynosić 175 tys. dolarów (150 tys. dolarów plus hospitality) . Z założenia ma to przyciągnąć jeszcze większą liczbę zawodników z pierwszej setki rankingu ATP World Tour. Warto pamiętać, że na szczecińskich kortach grali już Dustin Brown, Nicolás Almagro, Jan-Lennard Struff, czy Jerzy Janowicz.

Świętowanie 25-lecia Pekao Szczecin Open zacznie się jednak kilka miesięcy wcześniej. W marcu br., upłynęła pierwsza rocznica istnienia programu Droga do Pekao Szczecin Open i tym samym, rozpoczęła się jego kolejna edycja. Podczas pierwszego roku trwania programu, 24 pięcio-, sześcio- i siedmiolatków uczestniczyło w bezpłatnych treningach tenisa ziemnego. W czasie ubiegłorocznego turnieju, prawdziwą niespodziankę sprawił im Kids Day, podczas którego mogli m.in. odbyć treningi z zawodnikami oraz zagrać razem z jednym z najlepszych polskich tenisistów - Jerzym Janowiczem. Tegoroczna druga edycja, w której weźmie udział kolejna grupa dzieci zapowiada się równie ciekawie. Patronem programu jest Bank Pekao i Miasto Szczecin.

Natomiast, w lipcu br. podczas Challenger Global Workshop w Brunszwiku nastąpi wręczenie prestiżowej nagrody Challenger Awards dla najlepszego turnieju z cyklu ATP Challenger Tour w 2016 roku. To już drugie tego typu wyróżnienie dla turnieju Pekao Szczecin Open. Po raz pierwszy szczeciński challenger otrzymał tę nagrodę w 2002 r. Teraz obok Pekao Szczecin Open wyróżnione zostały takie imprezy jak ta w Brunszwiku w Niemczech, czy Mons w Belgii. Nagroda cieszy tym bardziej, że zwycięzcy zostali wyłonieni spośród 166 challengerów, rozgrywanych w 42 krajach świata.

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2016 r. na poziomie 17,6%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao SA w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48



CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc