Komunikat prasowy

06.04.2017

Bank Pekao SA najlepszym bankiem finansującym fuzje i przejęcia

Bank Pekao został uhonorowany prestiżowym tytułem Banku Roku w konkursie CEE M&A Awards. Tym samym, w opinii międzynarodowych specjalistów Bank Pekao w 2016 roku dostarczał najlepsze rozwiązania dotyczące finansowania fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej.

Niezależni eksperci z zakresu Venture Capitals, zarządzający funduszami Private Equity, specjaliści od fuzji i przejęć docenili wiodącą rolę Banku Pekao w organizowaniu finasowania dla najważniejszych transakcji, które odbyły się w ubiegłym roku, a 2016 rok był rekordowy pod względem ilości projektów M&A.

W 2016 roku, jednym z kilku znaczących sukcesów Banku była największa zrealizowana w Polsce transakcja Private Equity, czyli przejęcie sieci sklepów Smyk przez Fundusz Bridgepoint za ogromną kwotę 1,06 mld zł. Bank Pekao razem ze spółką zależną Pekao Investment Banking pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania oraz wyłącznego doradcy finansowego Funduszu Bridgepoint.

2017 rok rozpoczął się od poprawienia rekordu ustanowionego przez Bridgepoint. W styczniu br. Fundusze Cinven, MidEuropa Partners i Permira za rekordową w historii branży e-commerce kwotę 3,25 mld USD kupiły serwis Allegro. Przy tej transakcji Bank Pekao pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania.

Transakcją o zdecydowanie mniejszej kwocie, ale równie innowacyjną co powyższe był wykup większościowego pakietu akcji Pekaes, w celu wyjścia z giełdy. Bank Pekao pełnił w niej rolę wyłącznego, wiodącego organizatora finasowania.  

Dzięki unikalnej wiedzy oraz doświadczeniu największego w Polsce zespołu finansowania strukturyzowanego i M&A możemy dostosować finansowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Pozwala nam to brać udział w realizacji wyjątkowych w skali Europy transakcji. Jesteśmy Bankiem pierwszego wyboru dla działających w Polsce funduszy inwestycyjnych oraz polskich firm, które chcą razem z nami realizować swoje projekty.  W ubiegłym roku Bank Pekao uczestniczył we wszystkich, najważniejszych transakcjach, które odbyły się na polskim rynku. Nagroda „Banku Roku” jest tego wyrazem – powiedział Andrzej Kopyrski Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2016 r. na poziomie 17,6%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao SA w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

 

Do pobrania

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48Tomasz Bogusławski
Biuro Komunikacji

tel. : +48 22 524 54 43
mobile: +48 661 380 477
CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc