Komunikat prasowy

07.06.2017

Zakończenie procesu nabycia akcji Banku Pekao S.A.

W dniu 7 czerwca 2017 zakończył się proces nabycia akcji Banku Pekao przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (20%) i Polski Fundusz Rozwoju (12,8%). Inwestycja PZU i PFR jest wyrazem zaufania i uznania dla efektów pracy naszego Banku przez ostatnie kilkanaście lat.

Mając nową strukturę akcjonariatu w dalszym ciągu Bank Pekao będzie zapewniać Klientom najwyższej jakości usługi. Pekao ma wszystkie atuty by jeszcze aktywniej wspierać rozwój polskiej gospodarki: silna baza kapitałowa, szeroka gama produktów i przede wszystkim zaangażowani i doświadczeni Pracownicy.

„W codziennej pracy nic się nie zmieni. Będziemy nadal kierować się naszymi wartościami i będziemy zawsze mieć dobro Klienta w centrum naszej uwagi.” – powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.  – „Nasz Żubr, który towarzyszył nam przez lata w trakcie naszej historii wzrostu, odświeżony pozostanie naszym symbolem siły i wiarygodności.”

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec pierwszego kwartału 2017 r. na poziomie 17,8%).

 

Do pobrania

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc