Komunikat prasowy

28.07.2017

Bank Pekao S.A. sponsorem 11 Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

Bank Pekao S.A. już po raz drugi zaprasza miłośników kina i entuzjastów sztuki do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą na 11 Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. Oprócz filmów nagrodzonych na światowych festiwalach i ciekawych polskich produkcji po rocznej przerwie do programu wraca Konkurs Filmów Krótkometrażowych.

Festiwal rozpocznie w sobotę 29 lipca polską premierą filmu nominowanego do Złotej Palmy w Cannes – „Ja, Godard" w reżyserii i według scenariusza Michela Hazanaviciusa. To pierwsza z szeregu znakomitych realizacji, na które Bank Pekao S.A., jako sponsor 11 Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, zaprasza do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą.

Przez dziewięć kolejnych dni kolekcjonerzy kinowych wrażeń będą mogli obejrzeć m.in. nominowany do Oscara film „Tanna”, zdobywcę Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – film węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi „Duszę i ciało”, a także komedię Sally Potter „The Party”, uznaną za najbardziej oryginalny film berlińskiego festiwalu. Organizatorzy Festiwalu przygotowali ponadto dwie retrospektywy: pierwszą poświęconą twórczości jednego z najbardziej utytułowanych europejskich twórców oraz dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy w Cannes - Michaela Haneke oraz drugą, której bohaterem będzie Andrzej Seweryn. Ten wybitny autorytet polskiej gry teatralnej i kinowej zaprezentuje się widzom w filmach m.in. „Różyczka”, „Dyrygent”, „Ostatnia Rodzina” czy w europejskich realizacjach - „Wyrok”, „Genealogia zbrodni” oraz „Indochiny”.

Kinowym produkcjom jak co roku towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z twórcami i aktorami, koncerty i wystawy sztuki, szczególnie lokalnych artystów. Wśród zaproszonych gości znajdują się Andrzej Seweryn, Agnieszka Holland i Andrzej Pągowski czy Robert Gliński. W tym roku również po rocznej przerwie odbędzie się Konkurs Filmów Krótkometrażowych, do którego zakwalifikowało się 37 najnowszych produkcji z całego świata wybranych spośród ponad 200 nadesłanych zgłoszeń.

Bank Pekao S.A. jest sponsorem Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” drugi rok z rzędu.


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec pierwszego kwartału 2017 r. na poziomie 17,8%).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc