Komunikat prasowy

22.09.2017

Zmiany w Zarządzie Banku Pekao S.A.

W dniu 21 września 2017 r. Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała z dniem 1 stycznia 2018 r. Panią Roksanę Ciurysek-Gedir na stanowisko Wiceprezes Zarządu Banku nadzorującą prace Pionu Bankowości Prywatnej.

Chcąc podjąć nowe wyzwania zawodowe, ze stanowiska w Zarządzie Banku Pekao S.A. zrezygnował Wiceprezes Adam Niewiński odpowiedzialny za Pion Bankowości Prywatnej. Pan Adam Niewiński był związany z Grupą Pekao od 15 lat pełniąc w tym okresie funkcje m.in. Wiceprezesa Zarządu CDM PEKAO S.A., Prezesa Zarządu DI Xelion. Wiceprezesem w Zarządzie Banku Pekao S.A. był od maja 2015 roku.

Nowo powołana członkini zarządu Banku Pekao S.A. - Pani Roksana Ciurysek-Gedir posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w bankowości i instytucjach finansowych. W Credit Suisse pełniła funkcję Szefa UK Team UHNWI Emerging Europe, International Wealth Management, w Edmond de Rothschild London pracowała jako Dyrektor ds. Klientów Międzynarodowych UHNW w obszarze Bankowości Prywatnej.

Jestem przekonany, że blisko dwudziestoletnie międzynarodowe doświadczenie w bankowości Roksany Ciurysek-Gedir przyczyni się do wzmocnienia pozycji Pekao wśród banków oferujących usługi Private Banking i uczyni nasz Bank niekwestionowanym liderem tego segmentu w Polsce – powiedział Michał Krupiński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. kierujący pracami Zarządu.

Życzymy Pani Roksanie Ciurysek-Gedir by nowe wyzwania jakie przed nią stoją realizowała z sukcesem i pasją. Jednocześnie dziękujemy Panu Adamowi Niewińskiemu za wieloletnią pracę, którą wykonał na rzecz wzmacniania na rynku pozycji Bankowości Prywatnej Pekao – powiedział Paweł Surówka, Prezes PZU S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Pekao S.A.

Życiorys nowego członka Zarządu Banku:

Roksana Ciurysek-Gedir

Od października 2016 r. pracowała w Credit Suisse, gdzie pełniła funkcję Szefa UK Team UHNWI Emerging Europe, International Wealth Management. W latach 2012-2016 w Edmond de Rothschild London pracowała w zespole tworzącym Departament Private Merchant Banking, a następnie została Dyrektorem ds. Klientów Międzynarodowych UHNW w obszarze Bankowości Prywatnej i Korporacyjnej. W latach 2007-2009 w JP Morgan International odpowiadała m.in. za sprzedaż w regionie CEE w obszarze rozwoju rynków instrumentów pochodnych. W latach 2005-2007 w Merrill Lynch International pełniła funkcję Wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój rynków instrumentów finansowych i obligacji. Od 1998 do 2003 pracowała w EBOiR Londyn w Departamencie Treasury i Departamencie Strategii.

Zakładając Polish City Club pod patronatem Ambasady Polskiej w Londynie oraz produkując film upamiętniający wkład Polaków w Bitwę o Anglię, aktywnie dbała o wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski w Wielkiej Brytanii.

W 2008 roku nagrodzona nagrodą Newsweek za wkład jaki wniosła w rozwój relacji polsko-brytyjskich.

W 2014 roku została uhonorowana tytułem Young Global Leader przez Davos World Economic Forum.

Prywatnie pasjonuje się sztuką i fotografią, zarówno sama tworzy jak i wspiera innych artystów.

Posiada tytuł magistra inżyniera w zakresie Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz tytuł CFA oraz jest członkiem CFA Institute oraz UK Society of Investment Professionals. Ukończyła prestiżowe kursy menadżerskie renomowanych Uniwersytetów Stanford oraz Harvard.


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec pierwszego kwartału 2017 r. na poziomie 17,8%).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

Do pobrania

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc