Komunikat prasowy

27.09.2017

Polska może stać się centrum nowych technologii w Europie

Michał Krupiński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao kierujący pracami Zarządu powiedział w telewizji w CNBC.

Sektor finansowy w Polsce, największy w Europie Środkowo-Wschodniej, jest dobrze dokapitalizowany i bardzo dochodowy. Silny wzrost gospodarczy na poziomie 4%, który według prognoz ma utrzymać się jeszcze przez dwa lata będzie sprzyjać rozwojowi akcji kredytowej.

Przyszłość sektora z pewnością powiązana jest z nowymi technologiami, gdzie Polacy zdecydowanie wyróżniają się umiejętnościami w zakresie data analitics. Już teraz widoczny jest trend gdzie światowe firmy, np. JP Morgan, otwierają w Polsce swoje biura nie tylko do prac typu back office, ale przenoszą tu działy analiz.

Link do nagrania

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec drugiego kwartału 2017 r. na poziomie 18,0%).

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc