Komunikat prasowy

27.10.2017

Nouriel Roubini z wizytą w Polsce na zaproszenie Banku Pekao S.A.

26 października br. na zaproszenie Banku Pekao S.A do Polski przyjechał profesor Nouriel Roubini, jeden z najwybitniejszych ekonomistów na świecie. Prof. Roubini spotkał się z najważniejszymi interesariuszami banku oraz wygłosił specjalny wykład dla klientów.

Podczas swojej dwudniowej wizyty w Polsce, prof. Nouriel Roubini rozmawiał z kluczowymi interesariuszami Banku Pekao S.A. Wygłosił też specjalny wykład dla klientów banku oraz liderów opinii. Spotkał się także z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców.

Prof. Nouriel Roubini to amerykański ekonomista, wykładowca Stern School of Business przy Uniwersytecie Nowojorskim. Jest prezesem firmy Roubini Global Economics. Był doradcą ekonomicznym prezydenta USA Billa Clintona oraz Timothy Geithnera, sekretarza skarbu USA. W 2006 na łamach magazynu International Finance, przewidział załamanie na amerykańskim rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku. Między innymi to było powodem, dlaczego w 2009 roku magazyn Foreign Policy sklasyfikował go na 4. miejscu na liście 100 najważniejszych myślicieli na świecie.

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec drugiego kwartału 2017 r. na poziomie 18%).

 

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc