Komunikat prasowy

04.12.2017

Bank Pekao S.A. zacieśnia współpracę z uczelniami

Bank Pekao S.A. współpracuje z ponad 47 największymi uczelniami pod względem liczby studentów. Co roku na uczelniach w całej Polsce przeprowadzanych jest ponad 600 akcji organizowanych we współpracy z Bankiem Pekao S.A. Władze Banku aktywnie uczestniczą w życiu studentów biorąc udział w ważnych wydarzeniach.

Współpraca z najważniejszymi uczelniami w Polsce jest częścią polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Banku Pekao S.A. Oprócz oferty dla młodych, z której korzysta już co siódmy polski student i blisko co trzeci student z Ukrainy studiujący w Polsce, Bank Pekao S.A. wspiera zarówno uczelnie i studentów przez cały rok. Uczestniczy w wielu ważnych wydarzeniach - Foreign Expansion w Szkole Głównej Handlowej (SGH), czy Dni Technologii Mobilnych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Bank Pekao S.A. jest również partnerem Inkubatorów Przedsiębiorczości w Lublinie i Rzeszowie, Parlamentu Studentów RP  oraz rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Studentów Ukraińskich w Warszawie.

W ramach współpracy strategicznej z Uczelniami w 2017 roku Bank Pekao S.A. został m.in. partnerem obchodów jubileuszu 50-cio lecia Uniwersytetu Śląskiego, Święta Politechniki Warszawskiej, Święta Patronalnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Obchodów Jubileuszu 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce we współpracy z Politechniką Rzeszowską oraz partnerem Akademii Biznesu Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.

Ponadto, już z 12 uczelniami w kraju m.in. Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Politechniką Białostocką, Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Uniwersytetem Opolskim, czy Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, bank wydał wielofunkcyjne Elektroniczne Legitymacje Studenckie łączące legitymację studencką z funkcją karty płatniczej, a w przypadku niektórych uczelni także karty miejskiej.

Bank Pekao S.A. obecny był również podczas uroczystości ukończenia studiów licencjackich i magisterskich w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, gdzie dr Marek Lusztyn, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. i absolwent SGH wygłosił przemówienie i pogratulował studentom ukończenia jednej z najstarszych szkół biznesu w Polsce. Wiceprezes podkreślał również możliwości jakie daje obecny, najlepszy od 25 lat rynek pracy zwracając jednocześnie uwagę na zagrożenia związane z "pułapką średniego dochodu". Najważniejsze jest aby się rozwijać. - Rozwój kariery mogę porównać z moimi doświadczeniami z biegu ultra na 120 km - ogromna praca i ciągłe pokonywanie własnych słabości, ale wielka satysfakcja - powiedział dr Marek Lusztyn, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. Omawiał również przyszłość bankowości w kontekście FinTechów i rozwoju Google, Apple, Facebook i Amazon. Bank Pekao S.A. śledzi te światowe trendy bankowości oraz buduje swoją wartość w oparciu o relacje z klientami i skalę działania. Dzięki współpracy z klientami, w ostatnim czasie Bank Pekao S.A. wprowadził nową aplikację mobilną PeoPay – jedną aplikację do bankowania i płacenia. Aplikacja została tak zaprojektowana, aby klient miał od razu dostęp do trzech najpotrzebniejszych funkcji: salda rachunku, jego historii i przelewów.

Za tę długotrwałą współpracę i wspieranie środowisk studenckich, Bank Pekao S.A. został wyróżniony tytułem „Instytucja Przyjazna Młodym”.

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec trzeciego kwartału 2017 r. na poziomie 16,5%).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc