Komunikat prasowy

25.01.2018

Prezydent RP Andrzej Duda i Bank Pekao S.A. promują Polskę w Davos

Podczas kolejnego dnia 48. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Bank Pekao S.A. zorganizował spotkanie z przedstawicielami dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw inwestorów oraz potencjalnych inwestorów w Polsce. Honorowym gościem był Prezydent RP Andrzej Duda.

Celem spotkania z prezesami globalnych firm była promocja Polski jako kraju przyjaznego inwestorom. Prezes Banku Pekao S.A Michał Krupiński razem z wiceprezes Roksaną Ciurysek-Gedir i wiceprezesem Andrzejem Kopyrskim przekonywali światowy biznes, że nasz kraj to dobre miejsce do budowania partnerstwa gospodarczego. Nieocenionym wsparciem w rozmowach z potencjalnymi inwestorami była obecność Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

- Promocja stale rosnącego potencjału polskiej gospodarki jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Podczas zagranicznych wizyt, dokładam wszelkich starań, aby ułatwić naszym przedsiębiorcom międzynarodową ekspansję. Dla mnie, jako prezydenta RP jest niesłychanie ważne, aby wspierać budowanie rozpoznawalnych na świecie polskich marek, które będą w stanie z sukcesem konkurować na arenie globalnej. Cieszę się, że Bank Pekao S.A. wspiera ten sam cel - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

W spotkaniu zorganizowanym przez Bank Pekao S.A. wzięło udział kilkunastu właścicieli globalnych grup kapitałowych oraz przedstawiciele międzynarodowych środowisk naukowych.

- Jesteśmy w Davos po to, aby przekonać międzynarodowe korporacje do inwestycji w Polsce. Nasza gospodarka ma wiele atutów, atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów. Są to z jednej strony świetnie wykształcone kadry, a z drugiej szeroki rynek wewnętrzny, charakteryzujący się rosnącą konsumpcją, spadającym bezrobociem, co z kolei przekłada się na szybki wzrost gospodarczy. Jestem niezmiernie dumny, że w spotkaniu wziął udział Pan Prezydent Andrzej Duda. Właśnie takie wspólne działania, zarówno firm, jak i przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, są najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu - powiedział Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.      

Na międzynarodowe kompetencje banku uwagę zwrócili członkowie Zarządu Pekao S.A. - Bank rozważa otwarcie nowych oddziałów poza granicami naszego kraju. To pozwoli jeszcze lepiej wspierać polski biznes na świecie – stwierdziła Roksana Ciurysek-Gedir, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Prywatnej.    

Bank Pekao S.A. jako polski bank międzynarodowy ma duże doświadczenie  w obsłudze finansowej obcych grup kapitałowych. Wiele takich firm, działających na rynku polskim jest naszymi klientami. Poprzez spotkania takie jak dzisiaj, Bank Pekao pokazać, że jako bank możemy być bramą do polskiego rynku dla międzynarodowych korporacji, oferując im nie tylko obsługę bankową na światowym poziomie, ale unikalną wiedzę o możliwościach inwestycyjnych w Polsce. 

W podsumowaniu Roksana Ciurysek-Gedir nawiązała do panelu zorganizowanego w Davos przez Pekao S.A. o sukcesji w firmach rodzinnych. - Polskie firmy rodzinne bardzo dynamicznie rosną. Polska powoli staje się dla nich za mała. Chcemy, umożliwić im kontakt ze światowymi inwestorami, aby mogły wyjść ze swoją działalnością zagranicę i poszerzać rynki, na których działają - powiedziała Roksana Ciurysek-Gedir

 

Bank Pekao S.A. działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec trzeciego kwartału 2017 r. na poziomie 16,5%).

Bank Pekao S.A. jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W prestiżowym rankingu Złoty Bankier, Bank Pekao wielokrotnie zdobywał nagrody w kategorii Innowacja finansowa – w ostatnich latach statuetki Złotego Bankiera otrzymał za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Bank Pekao S.A. zdobył tytuł najlepszej infolinii wśród banków według XVI edycji Badania ARC Rynek i Opinia dotyczącego jakości obsługi klienta poprzez infolinie bankowe i w kontakcie przez e-mail. W 2017 roku Bank doceniony został również przez środowiska studenckie. Parlament Studentów Rzeczypospolitej wyróżnił Bank Pekao tytułem „Instytucja Przyjazna Młodym”.

Na polu bankowości korporacyjnej Bank Pekao S.A. pozostał liderem w dostarczaniu usług finansowania handlu w Polsce otrzymując prestiżową nagrodę międzynarodowego magazyn Euromoney - Best Trade Finance Provider 2017. Bank Pekao S.A. doceniony został również za nowatorskie rozwiązanie Banku w zakresie elektronicznej obsługi bankowej dużych firm. Usługa integracji platformy transakcyjnej PekaoBiznes24 z systemami finansowo-księgowymi firmy Pekao Connect otrzymała prestiżowy tytuł Innowacji Roku 2017. W konkursie CEE M&A Awards, Bank Pekao utrzymał tytuł Banku Roku jako instytucji dostarczającej najlepsze rozwiązania w zakresie finansowania fuzji i przejęć. Sukcesy Pionu Bankowości Korporacyjnej docenione zostały również przez magazyn Global Finance i Global Banking And Finance Review przyznając tytuły Najlepszy Bank Inwestycyjny w Polsce oraz Najlepszy Bank Korporacyjny w Polsce.

Bankowość Prywatna Banku Pekao S.A. obroniła tytuł najlepszej Bankowości Prywatnej w Polsce i kolejny raz została wyróżniona przez międzynarodowy ranking magazynu Global Finance.

W obszarze społecznej odpowiedzialności Bank Pekao S.A. działa zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, informacyjnego i relacji inwestorskich. Potwierdzeniem tych standardów jest obecność  Banku w składzie indeksu spółek odpowiedzialnych (RESPECT Index) prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do pobrania

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc