Komunikat prasowy

05.03.2018

Bank Pekao S.A. przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa

Bank Pekao S.A. przystąpił do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”. Teraz przedsiębiorcy, którzy przez ostatni rok nie akceptowali kart, będą mogli otrzymać terminal za darmo oraz przez 12 miesięcy nie zapłacą żadnych opłat za przyjmowanie płatności bezgotówkowych.

Dzięki przystąpieniu do Programu, Bank Pekao S.A. będzie mógł zaoferować firmom możliwość bezpłatnego korzystania z terminali przez  12 miesięcy . Oferta skierowana jest przede wszystkim do mikro i małych przedsiębiorców, którzy nigdy nie akceptowali płatności kartowych bądź nie posiadali takiej możliwości przez ostatnie 12 miesięcy. Program „Polska Bezgotówkowa”  to wspólna inicjatywa wydawców kart, agentów rozliczeniowych, organizacji płatniczych, Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju.

- Bank Pekao S.A. od lat wspiera rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Robimy to dwutorowo. Z  jednej strony rozwijając sieć akceptacji kart udostępniając terminale w tysiącach sklepów, łącznie z największą siecią detaliczną w kraju, czy angażując się w inicjatywy wspierające obrót bezgotówkowy takie jak Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, z drugiej zaś wprowadzamy innowacyjne produkty kartowe oraz płatności mobilne. Chcemy znacząco przyczynić się do rozwoju płatności bezgotówkowych w kraju – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Przedsiębiorcy, którzy spełniają kryteria i podpiszą umowę z Bankiem Pekao S.A., przez 12 miesięcy nie poniosą żadnej opłaty za akceptację kart. Oznacza to, że nie zapłacą opłat za dzierżawę terminali, przy czym ich liczba w firmie nie może przekroczyć trzech. Nie zapłacą również prowizji od obrotu bezgotówkowego, pod warunkiem, że obrót na każdy terminal nie przekroczy kwoty 100 tys. PLN.

To nie pierwszy raz, kiedy Bank Pekao S.A. znacząco przyczynia się do rozwoju płatności bezgotówkowych. Historycznie Bank Pekao S.A. był pierwszym bankiem, który w latach ’90 wprowadził na rynek karty płatnicze. Od 1993 roku bank był też agentem rozliczeniowym. Natomiast w ostatnich latach Bank Pekao wprowadził terminale do największej sieci sklepów detalicznych w kraju. Bank jako pierwszy w kraju wydał innowacyjną kartę wielowalutową, która w Polsce umożliwia płacenie w złotówkach, a za granicą w walucie danego kraju. Również jako pierwszy w kraju i jeden z pierwszych banków w Europie wprowadził płatności zbliżeniowe HCE (PeoPay), dzięki którym można płacić smartfonem we wszystkich terminalach zbliżeniowych w kraju i za granicą.

Na koniec 2017 r. bank posiadał 66 tys. aktywnych terminali POS.

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc