Komunikat prasowy

12.04.2018

Bank Pekao SA rozwija ofertę dla Mikrofirm: POS i Rachunek aż na 18 miesięcy za darmo oraz otwarcie w ofercie kredytowej.

Bank Pekao S.A. przygotował najatrakcyjniejszą ofertę w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Przedsiębiorcy do standardowych 12 miesięcy dofinansowywanych przez Fundację Polska Bezgotówkowa otrzymają od Banku Pekao S.A. dodatkowe 6 miesięcy bez opłaty za dzierżawę terminala. Oznacza to że właściciele  punktów, którzy co najmniej przez ostatni rok nie akceptowali płatności kartowych, nie zapłacą za terminal POS przez 18 miesięcy.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do mikro i małych przedsiębiorców, którzy nigdy nie akceptowali płatności kartowych, bądź nie posiadali takiej możliwości przez ostatnie 12 miesięcy. Przedsiębiorcy, którzy spełniają powyższe kryteria i podpiszą umowę z Bankiem Pekao S.A., przez 12 miesięcy nie poniosą żadnej opłaty za akceptację kart oraz przez dodatkowe 6 miesięcy nie będą ponosić opłaty za dzierżawę terminala, pod warunkiem co miesięcznego wykonywania przelewu do ZUS lub KRUS z rachunku Banku. Liczba terminali w firmie nie może przekroczyć trzech. Nie zapłacą również prowizji od obrotu bezgotówkowego, pod warunkiem, że obrót na każdy terminal nie przekroczy kwoty 100 tys. PLN (w ciągu 12 miesięcy). Oferta w zakresie terminali płatniczych POS dotyczy także obecnych klientów Banku, którzy zamierzają rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą kart płatniczych.

- Przystępując do Programu Polska Bezgotówkowa Bank Pekao S.A. miał ambicję rzeczywistej promocji płatności bezgotówkowych. Jednocześnie chcemy, aby przedsiębiorcy wybierali właśnie naszą ofertę, dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie o 6 miesięcy okresu, w którym dzierżawa terminala będzie bezpłatna. Liczymy, że możliwość korzystania z terminala POS przez 18 miesięcy bez opłat zachęci przedsiębiorców do otwarcia się na płatności bezgotówkowe. Atutem naszej oferty jest kompleksowość, oprócz samego terminala oferujemy cały pakiet produktów niezbędny do prowadzenia firmy. Co ważne zarówno terminal, jak i rachunek, kartę można zamówić u jednego doradcy bankowego w jednym z oddziałów, w których prowadzona jest obsługa dla firm – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Dodatkowo nowi klienci banku, którzy skorzystają z oferty na terminal POS, przez 18 miesięcy nie będą ponosić opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku oraz za kartę debetową. Oferta nie jest związana z żadnymi dodatkowymi warunkami.

Nowym klientom którzy akceptowali karty w ciągu ostatnich 12 miesięcy Bank Pekao S.A. oferuje „terminal POS za 1 zł”. Oferta ta pozwala klientom Banku na korzystanie z terminala POS, płacąc za niego tylko 1 zł miesięcznie przez okres 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Wprowadzając nową ofertę POS Bank Pekao S.A. zmienił również warunki Pożyczki Ekspresowej Biznes, szybkiego i prostego sposobu na sfinansowanie wydatków związanych z działalnością gospodarczą. Bank oferuje teraz nie 150 a 300 tys. zł. pożyczki, której okres spłaty został wydłużony z 60 do 96-ciu miesięcy. Finansowanie udzielane jest bez konieczności udokumentowania celu ani ustanawiania zabezpieczeń rzeczowych. Z oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność od 18tu miesięcy, bez konieczności przedstawiania faktur ani biznesplanów. Dodatkowo do 31.05 trwa promocyjna oferta Pożyczki. W tym czasie dla każdego przedsiębiorcy, który skorzysta z Pożyczki prowizja może zostać obniżona do 2,00% a marża do 5,99%.

To nie pierwszy raz, kiedy Bank Pekao S.A. znacząco przyczynia się do rozwoju płatności bezgotówkowych. Historycznie Bank Pekao S.A. był pierwszym bankiem, który w latach ’90 wprowadził na rynek karty płatnicze. Od 1993 roku bank jest też agentem rozliczeniowym. Natomiast w ostatnich latach Bank Pekao wprowadził terminale do największej sieci sklepów detalicznych w kraju. Pekao jako pierwszy bank w kraju wydał innowacyjną kartę wielowalutową również dla mikrofim, która w Polsce umożliwia płacenie w złotówkach, a za granicą w walucie danego kraju. Również jako pierwszy w kraju i jeden z pierwszych banków w Europie wprowadził płatności zbliżeniowe HCE (PeoPay), dzięki którym można płacić smartfonem we wszystkich terminalach zbliżeniowych w kraju i za granicą.

Na koniec 2017 r. bank posiadał 66 tys. aktywnych terminali POS.

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc