Bank Pekao SA

27.09.2018

Bank Pekao S.A.w czołówce rankingów na najlepszy bank 2018

Zmiany zachodzące w Banku Pekao S.A. od kilkunastu miesięcy zaczynają przynosić rezultaty. Bank Pekao S.A. znalazł się w czołówce rankingów „Forbesa” i „Newsweeka” na najlepszy bank 2018 roku. Bank z żubrem został zwycięzcą rankingu „Newsweeka” w kategorii bankowość hipoteczna. Pekao jest także wiceliderem w zestawieniu „Forbesa” na najbardziej przyjazny bank dla firm. Wysokimi notami doceniono partnerskie traktowanie klientów i kompetencje pracowników.

W poniedziałek 24 września po raz siedemnasty odbyła się Wielka Gala Bankowości, na której ogłoszono wyniki rankingów przeprowadzonych przez redakcje tygodnika “Newsweek” i miesięcznika “Forbes”.

Przyjazny Bank Newsweeka

Według badań przeprowadzonych przez Newsweek, w ciągu ostatniego roku Bank Pekao S.A. osiągnął pozycję lidera w kategorii ”Bankowość hipoteczna”. Wcześniej, przez kilka lat bank nie figurował w czołówce tego rankingu.

- Muszę przyznać, że te wyniki są dla nas bardzo mobilizujące i pozwlają wierzyć, że zmiany, jakie zachodzą w Banku Pekao S.A. zmierzają w dobrym kierunku. Jestem zadowolony, że intensywne prace zarówno nad ofertą dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych zostały zauważone i przede wszystkim docenione. Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasi klienci mogli dysponować paletą najwyższej jakości produktów i narzędzi finansowych. Liczymy, że dzięki wysiłkowi już na długo pozostaniemy w czołówce najlepszych banków w Polsce – powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

Najbardziej przyjazny bank dla firm według Forbesa

Pekao zostało wiceliderem w rankingu Forbesa na najbardziej przyjazny bank dla firm. W tej edycji zestawienia Pekao awansowało z odległej 11. pozycji, zajmowanej przed rokiem.

Na drugą pozycję w rankingu wpłynęły wycokie oceny Pekaow takich kategoriach jak: „Zadowolenie z wizyty w banku”, “Pozyskanie i utrzymanie klienta” oraz „Jakość obsługi”.

W przypadku Banku Pekao S.A. szczególą uwagę zwrócono również na zdalną komunikację z bankiem, która wśród aż 93% tajemniczych klientów została oceniona jako bardzo profesjonalna. Wysokimi notami oceniono także partnerskie traktowanie klienta. Pekao zdeklasowało konkurencję w obszarze kompetencji i wiedzy pracowników.

Na szczególne wyróżnienie w banku zasługuje również dopasowanie rodzaju konta i innych produktów bankowych do konkretnej firmy oraz fakt, że 100 procent tajemniczych klientów wskazało Bank Pekao S.A. jako właściwy do otworzenia konta firmowego dla swojej firmy, co podkreśla pozycję banku jako lidera wśród klientów biznesowych.

Rankingi zostały przygotowane przez audytorów firmy doradczej Kantar Millward Brown, których zdaniem było sprawdzenie kilkudziesięciu oddziałów banków oraz testowania ich usług.

 

Dodatkowe informacje: