Bank Pekao SA

30.07.2020

Bank Pekao S.A. aktywnie wspiera PKN ORLEN w organizacji nowego strategicznego finansowania

Bank Pekao wraz z konsorcjum 15 innych instytucji finansowych, podpisał w środę 29 lipca z PKN ORLEN umowę kredytu odnawialnego na kwotę 1,75 mld euro. Bank Pekao, który jest jednym z największych kredytodawców w ramach transakcji, pełnił rolę koordynatora prac konsorcjum banków oraz wiodącego organizatora finansowania. Bankowi Pekao powierzono również funkcję agenta kredytu.

 Bardzo nam zależy by umacniać pozycję lidera w finansowaniu największych polskich firm. Tym bardziej cieszy mnie, że zostaliśmy docenieni przez PKN ORLEN i mieliśmy znaczący udział w zorganizowaniu finansowania na jego strategiczne projekty – powiedział Tomasz Styczyński wiceprezes Pekao, odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

PKN ORLEN przeznaczy środki finansowe pozyskane w ramach konsorcjalnego kredytu odnawialnego na refinansowanie istniejącego kredytu odnawialnego, wykorzystywanego na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych i projektów rozwojowych. Nowe finansowanie będzie stanowiło wsparcie w realizacji kluczowych działań inwestycyjnych Grupy ORLEN, w tym w obszarze nisko i zeroemisyjnych źródeł wytwarzania, modernizacji rafinerii i petrochemii oraz wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzedaży detalicznej.

Dodatkowe informacje: