Komunikat prasowy

19.07.2018

Poznaliśmy #travelgramera. „Praca marzeń” w Banku Pekao S.A. dla Marcina Kucińskiego

Ponad 200 nadesłanych zgłoszeń, nagrania trwające łącznie dłużej niż 900 minut i jeden z zwycięzca. Zakończył się nabór do konkursu „Praca marzeń” zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Poznaliśmy #travelgramera. Zwycięzcą został Marcin Kuciński. Wyposażony w kartę wielowalutową oraz aplikację PeoPay powiązane z kontem Przekorzystnym wyruszy on w sześć podróży.

#travelgramer to nietypowy konkurs i promocja przygotowana przez Pekao S.A. Bank ogłosił konkurs, w którym główną nagrodą jest… podróżowanie i umiejętne gospodarowanie pieniędzmi. Nowy „pracownik” wkrótce wyruszy w pierwszą podróż.

Otrzymaliśmy wiele ciekawych nagrań. Wybór travelgramera okazał się naprawdę trudny. Nasze jury debatowało niemal do ostatniej chwili. W zgłoszeniu Marcina naszą uwagę zwróciła jego kreatywność i angażujący odbiorcę przekaz. Zaimponowała nam jego biegłość w poruszaniu się w świecie social media i narzędzi video. W trwającym nieco ponad półtorej minuty nagraniu poznaliśmy sympatycznego chłopaka, który pokazał swoją pasję do sportu, podróżowania, a do tego zademonstrował umiejętności tworzenia takich materiałów, których nie powstydziliby się profesjonalni operatorzy kamery i montażyści. Marcin zna też języki obce, które z pewnością przydadzą się podczas podróży – wyjaśnia Marcin Marjański, Dyrektor Zarządzający Departamentu Komunikacji, Marketingu i Badań w Pekao S.A.

Przed zwycięzcą konkursu stoją teraz kolejne wyzwania. Uda się w podróże do Turcji, Grecji, Maroka, Francji, Włoch oraz na Bałkany – do Serbii, Albanii, Czarnogóry i Macedonii. Wszystkie wyprawy odbywają się we współpracy z biurem podróży ITAKA. – #travelgramer w każdym z państw będzie wykonywał zadania związane z testowaniem aplikacji bankowości mobilnej PeoPay i karty wielowalutowej ułatwiającej płacenie za granicą – informuje Agnieszka Wielogórska, Dyrektor Biura Strategii Marki i Mediów Społecznościowych

#travelgramer będzie relacjonował swoje wyprawy oraz realizację zadań na profilach Banku Pekao S.A. na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Zwycięzca rozpocznie podróżowanie już w połowie lipca. Ostatnią wyprawę ukończy we wrześniu. #travelgramer w trakcie poszczególnych wypraw zrealizuje zadania powiązane z płatnościami kartą wielowalutową oraz aplikacją PeoPay, zawierającą wirtualny kantor wymiany walut. Jego konto zostanie też zasilone w okresie podróży pensją na łączną kwotę 21 tys. zł.

Zwycięskie nagranie, którego autorem jest Marcin Kuciński, można zobaczyć, klikając w link.

Partnerem medialnym konkursu są Money.pl oraz WP.pl.

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc