Komunikat prasowy

22.07.2018

Michał Krupiński: Bargiel pokazał siłę polskiego Żubra

Andrzej Bargiel dokonał historycznego wyczynu - nie tylko zdobył szczyt K2, ale także zjechał z niego na nartach. Polak jest pierwszą osobą na świecie, której udało się tego dokonać. Bank Pekao S.A. jest jednym ze sponsorów wyprawy na K2.

- Sięganie tam gdzie wzrok nie sięga, realizowanie celów, o których inni nawet nie pomyśleli to wyróżnia Andrzeja Bargiela w jego działalności wysokogórskiej. Takie podejście do sportu jest nam szczególnie bliskie, gdyż są to również cechy Banku Pekao S.A. w jego działalności biznesowej. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć projekt zdobycia i zjazdu na nartach z drugiego szczytu ziemi - K2. Andrzej Bargiel idzie śladem wielkich polskich himalaistów, którzy w najwyższych górach świata wytyczali nowe ścieżki, pokazywali, że niemożliwe nie istnieje. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć Andrzeja Bargiela w tym wielkim wyczynie. Jędrek, pokazałeś siłę polskiego Żubra! - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

Zjazd z najwyższego szczytu Karakorum Andrzej Bargiel rozpoczął w niedzielę, krótko po godzinie 9:00 polskiego czasu, chwilę po osiągnięciu wierzchołka. Po dotarciu do obozu czwartego na wysokości 8000 m. n.p.m. Bargiel musiał przeczekać pogorszenie się pogody. Przed godziną 14:00 skialpinista zameldował się w obozie trzecim, aby około godziny 16:00 polskiego czasu dotrzeć do podstawy góry.

K2 to czwarty, do tej pory najwyższy (8611 metrów), ośmiotysięcznik, z którego zjechał trzydziestolatek. 

Andrzej Bargiel, wybitny skialpinista swoją wyprawę w góry Karakorum w Pakistanie rozpoczął 15 czerwca. Jego celem było dokończyć projekt - "Sunt Leones K2 Ski Challenge". Polakowi udało się zjechać na nartach z K2, drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi (8611 m n.p.m.). Do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać. Bank Pekao S.A. jest jednym z głównych sponsorów wyprawy.

 

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do pobrania

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc