Komunikat prasowy

17.09.2018

Bank Pekao S.A. udostępnił płatności BLIK w Biedronce.

Już od poniedziałku 17 września 2018 r., dzięki nowej usłudze na terminalach płatniczych Banku Pekao S.A., klienci sieci Biedronka mogą zapłacić za zakupy zarówno kartą płatniczą, telefonem wykorzystaniem technologii NFC jak i kodami BLIK.  

Bank Pekao S.A. w 2014 roku, rozpoczął współpracę z siecią Biedronka w zakresie obsługi płatności bezgotówkowych, umożliwiając tym samym płatności kartami w największej sieci handlowej w Polsce. 4 lata później przeprowadził kolejne wdrożenie w zakresie rozwoju obrotu bezgotówkowego, dzięki któremu użytkownicy BLIK mogą zapłacić za pomocą kodów w ponad 2830 sklepów na terenie całego kraju.

BLIK to wygodna metoda płatności, umożliwia użytkownikowi aplikacji bankowej płatności bezgotówkowe, wypłatę gotówki z bankomatu, płatności internetowe i szybkie przelewów na numer telefonu.

Byliśmy Bankiem, który dostał przywilej wprowadzenie rewolucji w Biedronce, czyli umożliwienia płatności kartowych, dziś uruchamiamy płatności za pomocą kodów BLIK. Zgodnie z zapowiedzią, sukcesywnie realizujemy rozwój współpracy z BLIKiem, od wdrożenia kodów w swojej aplikacji bankowości mobilnej PeoPay, po płatności i wypłaty z bankomatów, do udostępnienia płatności BLIK na ponad 15 tysiącach terminali płatniczych w największej sieci detalicznej w Polsce - powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu, Departament Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

- Według badań CBOS, w 2017 r. już 92 proc. Polaków używało telefonów komórkowych. Coraz więcej jest też sondaży wskazujących na to, że nie wyobrażamy sobie, by nie zabrać ze sobą telefonu z domu. Mając na względzie te trendy, chcieliśmy w naszych sklepach rozszerzyć metody dokonywania płatności o BLIKA. Dzięki temu rozwiązaniu od teraz nasi klienci, będący fanami nowych technologii, mogą zapomnieć o portfelu i bez przeszkód przyjść po zakupy wyłącznie z telefonem – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka.

Użytkownicy aplikacji mobilnej PeoPay, tak jak do tej pory będą mogli płacić w terminalach POS w sklepach Biedronki zbliżeniowo za pomocą telefonów z systemem android i anteną NFC oraz za pośrednictwem Apple Pay. Możliwość płatności kodami PeoPay zostanie wyłączona, ponieważ zastępują ją kody BLIK.

Możliwość akceptacji kodów BLIK pod koniec września zostanie również udostępniona dla innych klientów biznesowych Banku Pekao S.A., którzy wyrażą chęć przyjmowania płatności kodami na swoich terminalach.

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc