Komunikat prasowy

27.09.2018

Bank Pekao S.A.w czołówce rankingów na najlepszy bank 2018

Zmiany zachodzące w Banku Pekao S.A. od kilkunastu miesięcy zaczynają przynosić rezultaty. Bank Pekao S.A. znalazł się w czołówce rankingów „Forbesa” i „Newsweeka” na najlepszy bank 2018 roku. Bank z żubrem został zwycięzcą rankingu „Newsweeka” w kategorii bankowość hipoteczna. Pekao jest także wiceliderem w zestawieniu „Forbesa” na najbardziej przyjazny bank dla firm. Wysokimi notami doceniono partnerskie traktowanie klientów i kompetencje pracowników.

W poniedziałek 24 września po raz siedemnasty odbyła się Wielka Gala Bankowości, na której ogłoszono wyniki rankingów przeprowadzonych przez redakcje tygodnika “Newsweek” i miesięcznika “Forbes”.

Przyjazny Bank Newsweeka

Według badań przeprowadzonych przez Newsweek, w ciągu ostatniego roku Bank Pekao S.A. osiągnął pozycję lidera w kategorii ”Bankowość hipoteczna”. Wcześniej, przez kilka lat bank nie figurował w czołówce tego rankingu.

- Muszę przyznać, że te wyniki są dla nas bardzo mobilizujące i pozwlają wierzyć, że zmiany, jakie zachodzą w Banku Pekao S.A. zmierzają w dobrym kierunku. Jestem zadowolony, że intensywne prace zarówno nad ofertą dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych zostały zauważone i przede wszystkim docenione. Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasi klienci mogli dysponować paletą najwyższej jakości produktów i narzędzi finansowych. Liczymy, że dzięki wysiłkowi już na długo pozostaniemy w czołówce najlepszych banków w Polsce – powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

Najbardziej przyjazny bank dla firm według Forbesa

Pekao zostało wiceliderem w rankingu Forbesa na najbardziej przyjazny bank dla firm. W tej edycji zestawienia Pekao awansowało z odległej 11. pozycji, zajmowanej przed rokiem.

Na drugą pozycję w rankingu wpłynęły wycokie oceny Pekaow takich kategoriach jak: „Zadowolenie z wizyty w banku”, “Pozyskanie i utrzymanie klienta” oraz „Jakość obsługi”.

W przypadku Banku Pekao S.A. szczególą uwagę zwrócono również na zdalną komunikację z bankiem, która wśród aż 93% tajemniczych klientów została oceniona jako bardzo profesjonalna. Wysokimi notami oceniono także partnerskie traktowanie klienta. Pekao zdeklasowało konkurencję w obszarze kompetencji i wiedzy pracowników.

Na szczególne wyróżnienie w banku zasługuje również dopasowanie rodzaju konta i innych produktów bankowych do konkretnej firmy oraz fakt, że 100 procent tajemniczych klientów wskazało Bank Pekao S.A. jako właściwy do otworzenia konta firmowego dla swojej firmy, co podkreśla pozycję banku jako lidera wśród klientów biznesowych.

Rankingi zostały przygotowane przez audytorów firmy doradczej Kantar Millward Brown, których zdaniem było sprawdzenie kilkudziesięciu oddziałów banków oraz testowania ich usług.

 

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc