Komunikat prasowy

21.01.2019

Bank Pekao reprezentuje Polskę i swoich klientów na Forum Ekonomicznym w Davos

Bank Pekao po raz kolejny jest partnerem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Wraz z Grupą PZU oraz przy udziale Prezydenta Polski Andrzeja Dudy otworzy Polish House, miejsce spotkań i promocji polskiego biznesu. Planowane jest także ogłoszenie strategicznych partnerstw oraz udział w debatach z gospodarczymi liderami świata.

49. Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w szwajcarskim Davos rozpoczyna się 22 stycznia. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych dla światowych liderów politycznych, społecznych i biznesowych potrwa do piątku 25 stycznia. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Globalizacja 4.0.

Z punktu widzenia Banku, niedawno nagrodzonego jako najlepszy Bank Korporacyjny w Polsce, jest to okazja do promocji polskiego biznesu na światowej arenie i spotkań z jego międzynarodowymi klientami, a także inwestorami zainteresowanymi regionem. Prezes Michał Krupiński wraz z kluczowymi menedżerami, wezmą udział w dyskusjach na temat strategii regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz digitalizacji. To są debaty, które w wielu przypadkach wyznaczają kierunki dyskusji geopolitycznych i biznesowych na cały rok.

We wtorek gościem Banku Pekao i Grupy PZU będzie Prezydent Andrzej Duda, który uroczyście otworzy Dom Polski. To miejsce, w którym przez cały czas trwania Forum będą odbywać się debaty, prezentacje i konferencje poświęcone tematyce globalnej i polskiej gospodarki. Prezydent weźmie też udział w debacie na temat rewolucji przemysłowej 4.0 i szans dla CEE.

- Nasza obecność w Davos to nie tylko spotkania biznesowe, ale przede wszystkim budowanie mocnej pozycji polskiego biznesu na arenie międzynarodowej. To odpowiedzialne zadanie, biorąc pod uwagę coraz większą rolę polskiej gospodarki za granicą. Po zeszłorocznych sukcesach, w tym roku chcemy jeszcze wyraźniej zaznaczyć swoją obecność. Stąd pomysł m.in. na Dom Polski: miejsce spotkań, dialogu i promocji naszego kraju - mówi Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao.

W planach Banku Pekao jest też ogłoszenie partnerstw strategicznych z innowacyjnymi polskimi firmami oraz organizacja wydarzeń, mających na celu włączenie w globalną debatę o rewolucji przemysłowej 4.0.

- Bank Pekao, przez ostatni rok zyskał sobie miano „polskiego banku międzynarodowego” i jest naturalnym partnerem przedsiębiorców w realizacji ich planów rozwoju biznesu za granicą. Po otwarciu biura w Londynie i promocji polskich firm w Nowym Jorku, udział w Forum jest kolejnym działaniem, wspierającym ambicje naszych klientów i pomoc im wszędzie tam, gdzie nas potrzebują - dodaje Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao ds. Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc