Komunikat prasowy

18.03.2019

Wzmocniony zarząd Pekao Investment Banking

Decyzją rady nadzorczej do zarządu Pekao Investment Banking dołączyli od dziś dwaj nowi wiceprezesi. Są to Maciej Jacenko, który – po uzyskaniu zgody KNF – zostanie prezesem zarządu Pekao IB, oraz Dieter Lobnig. Jarosław Kulesza będzie nadal odpowiadał w zarządzie za finanse oraz system zarządzania ryzykiem.

Pekao Investment Banking to ważna spółka w naszej grupie kapitałowej, która świadczy usługi bankowości inwestycyjnej na najwyższym poziomie. Należy do liderów w tym obszarze w Polsce i regionie – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Pekao IB  i wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. Tomasz Styczyński. - Jestem przekonany, że wzmocniony zarząd  Pekao IB zapewni skuteczną realizację jej strategii i dalszy rozwój.

Maciej Jacenko był od września 2018 roku dyrektorem zarządzającym w Pekao IB, a wcześniej przez blisko 6 lat dyrektorem zarządzającym i szefem Equity Capital Markets w Haitong Bank. W przeszości pełnił funkcję Investment Officer w AIG New Europe Fund, funduszu PE koncentrującym się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz doradzał przy transakcjach fuzji i przejęć w Andersen Corporate Finance. Posiada tytuł CFA oraz licencję polskiego maklera papierów wartościowych.

Dieter Lobnig jest dyrektorem departamentu bankowości inwestycyjnej i finansowania nieruchomości Banku Pekao. W swojej karierze zajmował też stanowiska menedżerskie w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej m.in. w Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Bank Austria Creditanstalt czy Banku BPH.

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER