Komunikat prasowy

30.09.2020

Rewolucyjna karta Banku Pekao – tańsze zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

Zakupy w Internecie zyskują coraz większą popularność. Jak wynika z raportu „E‑Commerce w Polsce 2020” przygotowanego przez Gemius i Izbę Gospodarki Elektronicznej, aż 73 proc. polskich internautów kupuje online. Coraz częściej korzystamy także z usług zagranicznych e-sklepów. Dzięki rewolucyjnym kartom od Banku Pekao S.A. klienci zyskują gwarancję niskich kursów i nie muszą martwić się o koszt przewalutowania.

Zgodnie z raportem „E-Commerce w Polsce 2020” internetowe zakupy w zagranicznych sklepach robi już 30 proc. Polaków korzystających z Internetu. Wprawdzie wskaźnik ten rośnie z roku na rok, jednak internauci często obawiają się kosztów związanych z przewalutowaniem. Problem rozwiązuje karta rewolucyjna w Banku Pekao, która gwarantuje nie tylko niskie kursy na całym świecie, ale także brak opłat i prowizji.

Karta rewolucyjna Pekao pozwala płacić we wszystkich walutach bezpośrednio z konta osobistego w złotówkach, z gwarancją najniższych kursów i bez opłat. Kursy na karcie rewolucyjnej są zbliżone do średnich kursów NBP bez względu na to, czy płacimy za granicą w sklepach, Internecie, czy też wypłacamy gotówkę z bankomatów. Dzięki temu możemy korzystać za granicą z karty tak samo jak w Polsce. Karta rewolucyjna to także darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Chcemy, aby nasi klienci mogli robić wygodnie zakupy wszędzie tam, gdzie tego potrzebują – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w Pionie Bankowości Detalicznej w Banku Pekao S.A.

Karta Rewolucyjna to wielowalutowa karta debetowa Mastercard wydawana do konta osobistego, którą możemy płacić podczas codziennych zakupów. Dzięki funkcji wielowalutowości możemy dokonywać płatności w USD, EUR, CHF i GBP bezpośrednio z konta w danej walucie. Podczas transakcji karta sama rozpoznaje walutę i pobiera kwotę z odpowiedniego konta. Jeśli nie posiadamy konta walutowego, nie ma na nim wystarczających środków lub płatność dotyczy innej waluty, karta rozliczy transakcję w koncie złotówkowym po korzystnym kursie – bezpośrednio po kursie organizacji płatniczej Mastercard, a bank nie pobierze z tego tytułu prowizji.

Klienci Pekao posiadający kartę rewolucyjną, mogą dołączyć do programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile i otrzymać na start aż 3400 punktów, które można wymienić na przykład na voucher o wartości 50 zł na zakupy na Allegro. Ponadto punkty zdobyte podczas płatności kartą lub aplikacją PeoPay, zrejestrowani uczestnicy programu mogą wymieniać na atrakcyjne nagrody lub zniżki podczas zakupów u ponad 70 partnerów akcji. Klienci Pekao otrzymują do czterech razy więcej punktów niż w innych bankach. Każde wydane 50 zł to 2 punkty w przypadku płatności kartą do konta lub aplikacją PeoPay i aż 4 punkty przy płatności kartą kredytową. Nagradzane są zarówno płatności w sklepie, jak i podczas zakupów online.

Korzystanie z karty rewolucyjnej i Konta Przekorzystnego jest bezpłatne. Wystarczy miesięczny wpływ na konto minimum 500 zł i jedna transakcja przy użyciu karty. Dodatkowo nowi klienci zakładając konto na selfie mogą liczyć na 100 zł premii. Kolejne 100 zł mogą otrzymać za polecenie Banku Pekao i 50 zł za otwarcie pakietu PeoPay KIDS dla swojego dziecka.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,6 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER