Komunikat prasowy

07.06.2011

Bankowość elektroniczna Pekao24 z prestiżowym godłem „Teraz Polska”

Bankowość elektroniczna Pekao24 dedykowana klientom indywidualnym zdobyła prestiżowe Godło Promocyjne „Teraz Polska”.  W konkursie „Teraz Polska” nagradzane są usługi i produkty, których jakość powinna być wzorem do naśladowania. To jedna z najbardziej cenionych nagród, jaką może zdobyć firma działająca w Polsce. Przyznawana jest od prawie 20 lat.

Nagrodzona Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” bankowość elektroniczna Pekao24 to system przeznaczony dla klientów indywidualnych Banku Pekao SA. Użytkownicy mogą korzystać z szerokiej palety czynności dostępnych w oddziale, a dodatkowo oferowane są im także produkty i oferty adresowane wyłącznie do użytkowników bankowości internetowej.  Od połowy 2010 roku mogą realizować operacje także poprzez telefony komórkowe czy inne urządzenia mobilne. Codziennie z serwisu internetowego Pekao24 korzysta prawie 500 tysięcy użytkowników realizując ponad 200 tysięcy przelewów. Na koniec 2010 roku liczba podpisanych umów w Pekao24 przekroczyła  1,7 mln.

„Systematycznie rozwijamy bankowość elektroniczną w Banku Pekao SA wprowadzając nowe funkcjonalności.  „Godło „Teraz Polska” dla systemu Pekao24 postrzegamy nie tylko jako uhonorowanie profesjonalizmu naszych usług elektronicznych, ale również dowód na to, że przyjęty kierunek rozwoju cieszy się uznaniem niezależnych ekspertów” – mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Pekao SA.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 6 czerwca, statuetkę „Teraz Polska” odebrał w imieniu Banku Pekao wiceprezes Grzegorz Piwowar, odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

"Teraz Polska" jest niekomercyjnym konkursem organizowanym rokrocznie przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Konkurs ma na celu wyłonić najlepsze w kraju produkty, usługi, gminy oraz przedsięwzięcia innowacyjne. Jury „Teraz Polska” składa się z 30 osób – uznanych autorytetów życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego, powoływanych przez Fundatorów oraz Patrona Honorowego.  Przewodniczącym Kapituły jest prof. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

 


 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł "Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r." tygodnika "Newsweek" i AT Kearney Czterokrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008, 2009 oraz 2010 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu „Global Finance”, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku  2009, 2008 i 2004 przez magazyn „The Banker” .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi prawie 9600 placówek oraz zatrudnia ponad 160 tys. osób, według stanu na koniec grudnia 2010 roku.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc