Marco Iannaccone z dniem 31 marca 2013r. przestanie pełnić funkcje Wiceprezesa, Członka Zarządu Banku. Marco Iannaccone pozostanie w Grupie UniCredit, gdzie obejmie inne ważne stanowisko menedżerskie. Rada Nadzorcza Banku Pekao na posiedzeniu w dniu dzisiejszym powołała z dniem 1 kwietnia 2013r. Stefano Santini na Wiceprezesa Zarządu Banku Pekao na bieżącą, wspólną kadencję Zarządu Banku.
Biografia Stefano Santini:
Edukacja:
W 1999 roku Stefano Santini ukończył Uniwersytet Bocconi na Wydziale Ekonomii. Tematem jego pracy magisterskiej było „Przejście krajów Europy Środkowo-Wschodniej do gospodarki rynkowej”. Od 1999 roku pracował jako analityk makroekonomiczny w jednym z głównych instytutów badawczych w Mediolanie (ISPI) i skupiał się na rozwoju ekonomicznym Europy Wschodniej. W 2002 roku, po dołączeniu do UniCredit, był uczestnikiem międzynarodowego programu w zakresie zarządzania - Young Talents, współrealizowanego przez UniCredit oraz SDA Bocconi School of Management.
Kariera zawodowa:
Po zakończeniu badań ekonomicznych rozpoczął swoją karierę zawodową w sektorze bankowym. W 2000 roku dołączył do nowo utworzonego New Europe Division jako analityk makroekonomiczny. Jednocześnie był zaangażowany w czynności z obszaru planowania i kontroli (P&C). W 2002 roku na potrzeby Grupy UniCredit wspierał działania z zakresu P&C i zarządzanie integracją projektów w Chorwacji i Rumunii. W styczniu 2005 roku dołączył do Banku Pekao jako Zastępca Dyrektora Pionu Finansowego. W 2008 roku został powołany w Banku Pekao S.A. na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Departamentem Alokacji Kapitału i Zarządzania Aktywami i Pasywami.
W kwietniu 2010 roku dołączył do Zarządu UniCredit Bank Hungary Zrt. Jako CFO odpowiadał za obszary planowania i kontroli, księgowości, informacji zarządczej, zarządzania aktywami i pasywami oraz obszar podatkowy, jednocześnie nadzorując działanie głównych spółek zależnych banku.
Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec III kwartału 2012 r. na poziomie 18,9%).
Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.
Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz czwarty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2013. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn „Euromoney”. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.
Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.