Komunikat prasowy

31.08.2015

Finansowanie maszyn rolniczych w Banku Pekao

28 sierpnia br. Bank Pekao, Mercedes-Benz oraz Pronar zorganizowały wspólny pokaz dedykowanego dla rolnictwa pojazdu Unimog w Narwi. Bank Pekao oferuje specjalne warunki finansowania dla klientów swoich partnerów.

W rolnictwie coraz większą rolę odgrywają innowacyjne przedsiębiorstwa z rozbudowanym parkiem pojazdów i maszyn. Bank Pekao oferuje wachlarz produktów służących do sfinansowania modernizacji gospodarstw rolnych – zakupu maszyn, czy innych środków trwałych: kredyty inwestycyjne, leasing czy kredyt „Unia” przeznaczony na finansowanie projektów ze wsparciem unijnym. Bank wykazuje elastyczne podejście do spłaty rat kredytu, dopasowując harmonogram spłat do cykli produkcyjnych i sezonowości. Stosuje także uproszczone procedury przyznawania kredytów.

Również w przypadku leasingu, Bank Pekao dostosowuje raty do sezonowości produkcji, np. w okresie, kiedy firma potrzebuje więcej środków na inwestycje, możliwe jest jednorazowe zmniejszenie raty leasingowej. Można też ją zwiększyć, wykorzystując w ten sposób mechanizm „tarczy podatkowej”, który umożliwia wykazanie większego kosztu uzyskania przychodu, tym samym zmniejszając opodatkowaną kwotę zysku.

Bank Pekao oferuje specjalne warunki cenowe dla klientów swoich partnerów, dostawców i odbiorców producentów rolnych tj. skupy zbóż, warzyw i owoców, mleczarni, firm handlujących zwierzętami, paszami, nawozami oraz maszynami.

W obsłudze klientów rolniczych, bardzo ważne jest szeroko rozumiane doradztwo. Rolnik, jak każdy klient, nie musi znać się na niuansach produktów kredytowych czy leasingu. Ma konkretną potrzebę - chce sfinansować zakup maszyn, a doradca w banku powinien jak najlepiej dopasować produkt finansowy do jego potrzeb - mówi Rafał Petsch, Dyrektor Zarządzający w Banku Pekao.

Od 2014 r. Bank Pekao specjalizuje się w obsłudze klientów rolniczych, ciągle doskonaląc procedury oraz ograniczając ilość wymaganych dokumentów. Atutem banku jest rozbudowana sieć oddziałów – rolnik nie musi pokonywać kilometrów, aby dotrzeć do placówki banku, a także usługi dedykowanego, mobilnego doradcy, który nie tylko przyjedzie z umową do gospodarstwa lub firmy zajmującej się przetwórstwem rolnym, ale będzie orientował się w biznesie rolnym (np. jakie są trendy w kształtowaniu się cen, aktualne problemy). Udzieli profesjonalnego wsparcia oraz doradztwa finansowego w zakresie doboru usług i produktów bankowych.

W 2 kwartale 2015 roku, Bank Pekao udzielił ok. 1 mld PLN nowych kredytów dla sektora rolnego.

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 1 półrocza 2015 r. na poziomie 17,8%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2015 r. aplikacja płatności mobilnych PeoPay Banku została okrzyknięta Innowacją Finansową roku 2014 w prestiżowym rankingu Złoty Bankier, a rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance. Bank Pekao został także uhonorowany po raz piąty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2014.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2013 roku, trzeci raz z rzędu Bank Pekao uznany został przez Euromoney Magazine Najlepszym Bankiem w Polsce w Zakresie Usług Bankowości Transakcyjnej. Pekao otrzymał również tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez EuropaProperty. Pekao zdobył Nagrodę GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2013 r. - Nagroda za największą wartość emisji nieskarbowych instrumentów dłużnych wprowadzonych na Catalyst w 2013 roku. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.


 

Do pobrania

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER