Komunikat prasowy

16.12.2015

Kolejny produkt dla rolników od Banku Pekao – pożyczka na dowolny cel

Bank Pekao wprowadził do oferty Pożyczkę Ekspresową Agro przeznaczoną dla rolników. Środki z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością rolniczą. Pożyczka Ekspresowa Agro, po programie rabatowym z kartami Agrar Pekao, to kolejny produkt dla rolników wprowadzony w grudniu 2015 r.

Pożyczka Ekspresowa Agro to rozwiązanie dla rolników, którzy potrzebują szybkiego dostępu do gotówki. Pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością rolniczą, przykładowo zakup środków do produkcji rolnej, realizację niewielkich inwestycji związanych z rozwojem, bądź modernizacją gospodarstwa rolnego lub zakup drobnych maszyn i urządzeń rolniczych. Bank nie wymaga od rolnika dokumentowania wydatków.

W Banku Pekao od dwóch lat rozwijamy ofertę dla rolników, tak aby była jak najlepiej dopasowana do tej grupy. Zdajemy sobie sprawę, że na działalność rolniczą ma wpływ wiele czynników, które mogą być trudne do przewidzenia. Dlatego też, aby rolnik mógł szybko zareagować w zmieniających się warunkach – doposażyć gospodarstwo, naprawić maszyny czy urządzenia, kupić środki ochrony i produkcji roślin, wprowadziliśmy Pożyczkę Ekspresową Agro. Uprościliśmy procedury. A produkt skonstruowaliśmy, tak aby był szybkim źródłem dodatkowego finansowania dla gospodarstwa rolnego w wysokiej kwocie nawet do 100 tys. złotych, a jedocześnie okres spłaty był na tyle długi, aby nie obciążać zbytnio budżetu gospodarstwa rolnego - powiedział Emanuele Cacciatore, Dyrektor Zarządzający Departamentem Klienta Biznesowego Banku Pekao.

Maksymalna kwota pożyczki to 100 tysięcy złotych, jednak nie więcej niż 60% przychodów ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy. Środki z pożyczki przekazywane są jednorazowo na rachunek klienta. Pożyczka udzielana jest na okres od 12 do 60 miesięcy. Spłata dokonywana jest w miesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych. Klient ma możliwość wyboru spłaty kredytu w ratach równych lub malejących. Bank nie wymaga od klienta ustanawiania zabezpieczeń rzeczowych.

Pożyczka Ekspresowa Agro to kolejny produkt, który wzbogaca ofertę dla rolników Banku Pekao. Z początkiem grudnia, Bank Pekao wprowadził do oferty program rabatowy z kartami Agrar Pekao dedykowanymi rolnikom i ich bliskim oraz firmom z branży rolno-spożywczej. Dzięki kartom klienci rolni otrzymują upusty na środki ochrony roślin, paliwo, prasę branżową, części zamienne i serwis maszyn rolniczych, bądź zakup nowego samochodu u znanych producentów i dystrybutorów takich jak m.in. Ciech, Ursus, Orlen, czy wydawnictwo PWR.

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 3 kwartału 2015 r. na poziomie 17,7%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2015 r. aplikacja płatności mobilnych PeoPay Banku została okrzyknięta Innowacją Finansową roku 2014 w prestiżowym rankingu Złoty Bankier, a rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance. Bank Pekao został także uhonorowany po raz piąty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2014.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2013 roku, trzeci raz z rzędu Bank Pekao uznany został przez Euromoney Magazine Najlepszym Bankiem w Polsce w Zakresie Usług Bankowości Transakcyjnej. Pekao otrzymał również tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez EuropaProperty. Pekao zdobył Nagrodę GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2013 r. - Nagroda za największą wartość emisji nieskarbowych instrumentów dłużnych wprowadzonych na Catalyst w 2013 roku. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.


 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER