Do 19 czerwca br. potrwa kolejna wystawa artysty najmłodszego pokolenia – Bartosza Zagórskiego „I wtedy okazało się, że umarłem” w ramach programu Bank Pekao Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej. Formuła tegorocznej odsłony programu zakłada prezentację prac artystów najmłodszego pokolenia, dla których możliwość prezentacji własnej twórczości w Zamku Ujazdowskim to często ważny krok na ścieżce kariery artystycznej. Wszystkie prezentacje są przygotowywane specjalnie do przestrzeni Project Room i mają charakter premierowy. Od inauguracji projektu w 2012 r., około 50 artystów wystawiło swoje prace w ramach Bank Pekao Project Room.
Bartosz Zaskórski, występujący jako „Mchy i porosty”, urodził się 31 grudnia 1987 roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoje prace prezentował m.in. w ramach wystaw „Mocne stąpanie po ziemi” w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach oraz w BWA w Tarnowie w 2015 r., „Co ukryte. Aktualna sztuka na Śląsku” w PGS w Sopocie w 2015 r. i w CSW Kronika w Bytomiu na wystawie pt. „Historia rury oraz inne historie miłosne” w 2016 r. Rysuje, projektuje książki i nagrywa słuchowiska. Jest autorem oprawy płyt m.in. Jacka Sienkiewicza, Michała Wolskiego, Alamedy 5, a także laureatem grand prix Festiwalu Obrazu i Dźwięku Młode Wilki 15 w Szczecinie.
Bartosz Zaskórski tworzy krótkie historie o fikcyjnych miejscach, których prototypem jest rodzinna wieś. Wszystko jest w nich jednak poprzerastane, dziwnie wygięte i zdziczałe. Artysta przygotowuje w przestrzeni galerii przyjemnie miękkie fotele i zaprasza do zabawy na pograniczu pseudomedycznego eksperymentu i psychoanalitycznego seansu.
Bank Pekao Project Room - projekt wspierający młodą sztukę, narodził się ze współpracy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Banku Pekao S.A. Począwszy od kwietnia 2012 roku CSW prezentuje najciekawsze projekty przygotowane przez polskich twórców. Do tej pory odbyło się ok. 50 wystaw, m.in. takich artystów jak: Dorota Buczkowska, Kama Sokolnicka, Aleksandra Waliszewska, Piotr Grabowski, Przemek Matecki, Tymek Borowski, Michał Frydrych, Katarzyna Przezwańska, Jakub Woynarowski, Łukasz Surowiec czy Małgorzata Szymankiewicz.
Formuła tegorocznej odsłony programu Bank Pekao Project Room zakłada prezentację prac artystów najmłodszego pokolenia, dla których możliwość prezentacji własnej twórczości w Zamku Ujazdowskim jest szansą na w pełni profesjonalne zaprezentowanie swojego własnego potencjału artystycznego oraz wykonania ważnego kroku w kierunku zbudowania własnej kariery artystycznej. Wszystkie prezentacje są przygotowywane specjalnie do przestrzeni Project Room i mają charakter premierowy. Projekty są realizowane we współpracy z młodymi kuratorami. Wybrani do tegorocznej edycji programu Bank Pekao Project Room artyści i kuratorzy reprezentują zarówno różne ośrodki artystyczne w Polsce jaki i różne tendencje i koncepcje pojawiające się w obszarze sztuki aktualnej.
Bank Pekao Project Room
Bartosz Zaskórski, I wtedy okazało się, że umarłem
Wystawa jest czynna od 25 maja do 19 czerwca 2016
Wstęp na wystawy w Bank Pekao Project Room jest bezpłatny
Kuratorka: Marta Lisok
Koordynator Bank Pekao Project Room 2016: Kamil Kuskowski
Koordynator wystawy: Michał Grzegorzek
Projekt graficzny: Tomek Bersz
Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 1 kwartału 2016 r. na poziomie 18,4%).
Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).
Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Eksperci uznali kartę wielowalutową Pekao za najbardziej innowacyjny produkt na rynku. W poprzedniej edycji rankingu Pekao triumfował za wdrożenie, jako jeden z pierwszych banków na świecie, mobilnych płatności HCE. W 2015 r. rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance.
Lubelska KULkarta - wielofunkcyjna legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Banku Pekao otzrymałą nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016, przyznawaną na londyńskiej prestiżowej konferencji „Contacless Inteligence”.
Na polu bankowości korporacyjnej w 2015 roku, Bank Pekao zdobył tytuł Innowatora Roku 2015 w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili pionierską inicjatywę na rynku bankowości korporacyjnej w Polsce, jaką jest platforma EDI Finansowanie. Kolejny raz Bank Pekao uzyskał tytuł Najlepszego Dostawcy Usług Finansowania Handlu 2015 w badaniu przeprowadzonym przez prestiżowy magazyn Euromoney. Bankowość korporacyjna Pekao została uhonorowana także tytułem "Financing Provider of the Year, Poland" w konkursie organizowanym przez miesięcznik Eurobuild. W 2015 roku Bank Pekao został uznany po raz czwarty za Najlepszy Bank Powierniczy w Polsce oraz zdobył tytuł Banku Roku w konkursie Diamenty Private Equity.
Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.