Balet z udziałem międzynarodowych zespołów, prezentacje najciekawszych inscenizacji klasycznej literatury polskiej i koncerty najwybitniejszych światowych kompozytorów, to przykłady wydarzeń kulturalnych, które Bank Pekao S.A. wspiera w drugim kwartale br.
Tegoroczny cykl wydarzeń kulturalnych wspieranych przez Bank Pekao S.A. rozpoczął koncert poświęcony twórczości Giacomo Pucciniego – wybitnego włoskiego kompozytora, który odbył się w kwietniu w Filharmonii Narodowej w Warszawie. To jeden z koncertów zagranych w ramach 21 Festiwalu Wielkanocnego. Bank był głównym mecenasem koncertu.
Również w kwietniu w Opolu odbyły się 42 Opolskie Konfrontacje Teatralne. W Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprezentowano dzieła klasyków polskiej literatury m.in. “Ślub” Gombrowicza, "Wesele" Wyspiańskiego, "Krzyżaków" Sienkiewicza, "Dziady - noc pierwszą" Mickiewicza, oraz "Kartotekę" Różewicza. Bank Pekao S.A. był jednym ze sponsorów festiwalu. Od kwietnia do czerwca tego roku bank jest również partnerem Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu.
Najlepszym dopełnieniem przeglądów artystycznych drugiego kwartału będą rozpoczynające się 3 maja Łódzkie Spotkania Baletowe - największy i najbardziej prestiżowy przegląd baletowy w Polsce. Festiwal odbywa się w Teatrze Wielkim w Łodzi, w cyklu biennale naprzemiennie z TANSMAN FESTIVAL. To jedne z wydarzeń kulturalnych najdłużej wspieranych przez Bank Pekao S.A. Współpraca z Teatrem Wielkim w Łodzi trwa od ponad 20 lat.
Łódzkie Spotkania Baletowe to wyjątkowe w skali międzynarodowej wydarzenie, podczas którego zostaną zaprezentowane realizacje światowej sławy zespołów tanecznych i choreografów. Wystąpią - English National Ballet z Wielkiej Brytanii, kubański zespół Acosta Danza, RUBBERBANDance Group z Montrealu oraz Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność obejrzy zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. W ramach festiwalu, zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi już tradycyjnie przedstawi premierę baletu. W tym roku będzie to - balet „Spartakus” Arama Chaczaturiana w choreografii Emila Wesołowskiego. Ostatni spektakl w tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się 20 czerwca.
Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2016 r. na poziomie 17,6%).
Pozycję nr 1 Banku Pekao SA w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).
Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.
Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.
Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.