KOMUNIKAT PRASOWY

26.07.2017

Bank Pekao S.A. platynowym sponsorem Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku

Bank Pekao S.A. jako platynowy sponsor zaprasza do Gdańska na 21 Festiwal Szekspirowski. To jedno z wydarzeń kulturalnych najdłużej wspieranych przez Bank. W tym roku, Festiwal został finalistą prestiżowej nagrody EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) i jako jedyny reprezentant z Polski znalazł się na liście 26 najlepszych festiwali europejskich.

Na przełomie wakacyjnych miesięcy, Bank Pekao S.A. jako platynowy sponsor zaprasza do Gdańska na 21 Festiwal Szekspirowski - jedną z największych międzynarodowych imprez teatralnych. „10 dni/300 szekspirologów, artystów, aktorów animatorów, twórców, reżyserów, krytyków” – tak po krótce można opisać tegoroczne wydarzenie. Festiwal rozpocznie się 28 lipca spektaklem „Wyspa” w reżyserii Grzegorza Brala, a zakończy 6 sierpnia. Sponsorem inauguracyjnego wieczoru jest Bank Pekao S.A.

W tym roku, Festiwal Szekspirowski, jako jedyny reprezentant z Polski - został finalistą prestiżowej nagrody EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) i znalazł się na liście 26 najlepszych festiwali, wybranych spośród 715 festiwali europejskich.

Nagroda przyznawana jest europejskim festiwalom kulturalnym za ich wartość artystyczną, wybitny wkład do europejskiego życia kulturalnego i wpływ na zrównoważony rozwój społeczny. Takie wartości promuje Gdański Festiwal Szekspirowski a organizatorzy – Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense – dbają, aby w wydarzeniu brały udział najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejsi twórcy teatru z całego świata.

Tak też stanie się podczas 21 edycji Festiwalu, kiedy to zaprezentowane zostaną spektakle z Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Hong Kongu, Indii. Wśród zaproszonych twórców znajdą się artyści tacy jak Declan Donnellan, Dan Jemmett, Silviu Purcarete, Grzegorz Bral. Spektaklom jak co roku będą towarzyszyć warsztaty, spotkania z twórcami, próby otwarte i seminaria, czyli działania Letniej Akademii Szekspirowskiej. Ciekawą propozycję stanowią wydarzenia nurtu SzekspirOFF, łączące różne formy artystycznego wyrazu inspirowane twórczością Szekspira, jak monodramy, teatr uliczny, performance, koncerty, stand-up, taniec, happeningi i inne.

Gdański Festiwal Szekspirowski to jedno z wydarzeń kulturalnych najdłużej wspieranych przez Bank Pekao S.A.

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec pierwszego kwartału 2017 r. na poziomie 17,8%).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

 

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy