Komunikat prasowy

01.09.2017

Rusza 25 jubileuszowa edycja Pekao Szczecin Open

11 września br. rusza 25 jubileuszowa edycja Pekao Szczecin Open – jednego z najlepszych challengerów tenisowych na świecie. Przez 7 dni na szczecińskich kortach będzie można zobaczyć czołowe nazwiska polskiego, ale również światowego tenisa, niektóre nie po raz pierwszy. Nie zabraknie debiutów i symbolicznego pożegnania z tenisem. Swoich sił spróbują też najmłodsi gracze, którzy dzięki 2 edycji programu „Droga do Pekao Szczecin Open” dopiero rozpoczynają przygodę z tym sportem.

Już 11 września br. startuje 25 jubileuszowa odsłona Pekao Szczecin Open - najstarszego i największego turnieju tenisowego w Polsce, który Bank Pekao wspiera od samego początku, czyli od 1993 roku. To wyjątkowy rok dla tego wydarzenia nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę!

W tym roku, dzięki wsparciu sponsorów tytularnych – Banku Pekao S.A. oraz Miasta Szczecin – została podniesiona pula nagród o 25 tys. dolarów i od tego roku wyniesie 175 tys. dolarów (150 tys. dolarów plus hospitality). Turniej dołączył do grona najlepszych challengerów na świecie, otrzymując prestiżową nagrodę Challenger Awards dla najlepszego turnieju z cyklu ATP Challenger Tour w 2016 r. A przede wszystkim, na szczecińskich kortach zagrają czołowe nazwiska polskiego i światowego tenisa. Będą powroty, debiuty, nie obędzie się też bez walki o obronę mistrzowskich tytułów z ubiegłych lat. Nie zabraknie też tych, którzy na kortach stawiają pierwsze kroczki. Natomiast dla polskiego wspaniałego deblisty Mariusza Fyrstenberga turniej stanie się okazją do symbolicznego pożegnania się z tenisem. Podczas turnieju odbędzie się jego benefis.

Podczas jubileuszowego turnieju wywalczonych tytułów będą bronić: Alessandro Giannessi - Włoch, który w ubiegłym roku zaszokował wszystkich wgrywając pięć kolejnych meczów i nie tracąc po drodze ani jednego seta, i w rezultacie sięgnął po tytuł mistrzowski oraz Dustin Brown – mistrz turnieju z 2014 r. Na korty wracają również Jerzy Janowicz – łodzianin, który w 2013 r, znajdował się na bardzo wysokim, czternastym miejscu rankingu ATP World Tour oraz Casper Ruud – jedna z największych gwiazd młodego pokolenia, Norweg, który w ubiegłym roku zostawił po sobie świetne wrażenie w Szczecinie, a w tym może okazać się czarnym koniem turnieju. Na szczecińskim korcie po raz pierwszy pojawi się Tommy Robredo, Hiszpan, który spróbuje odczarować „hiszpańską klątwę”. Do tej pory, żadnemu z jego rodaków nie udało się zwyciężyć turnieju. Dzikie karty do tegorocznej edycji challengera otrzymali m.in. Horacio Zeballos oraz Adrian Andrzejczuk.

Na turnieju nie zabraknie też najmłodszych graczy, na których podczas KIDS DAY będzie czekało wiele tenisowych atrakcji. Najmłodsi gracze zresztą, dzięki wsparciu Banku Pekao S.A., już drugi rok uczestniczą w programie szkoleniowym „Droga do Pekao Szczecin Open”. Dzięki tej akcji już czterdzieści osiem dzieci w wieku 5-7 lat nieodpłatnie bierze udział w regularnych treningach tenisa i tym samym ma szansę na wielką karierę tenisową.

Turniejowi jak co roku będzie towarzyszyć szereg imprez tj. festiwal muzyczny czy turniej aktorów.

Bank Pekao S.A. zaprasza do oglądania meczów na szczecińskich kortach. W zeszłym roku, nie licząc telewizyjnych czy internetowych transmisji meczów, z samych trybun wydarzenie obejrzało ponad 30 tys. kibiców. W tym roku może paść kolejny rekord!

 


Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec pierwszego półrocza 2017 r. na poziomie 18,0%).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta - legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER