Komunikat prasowy

02.02.2018

Bank Pekao S.A. po raz ósmy z rzędu wśród najlepszych pracodawców

Bank Pekao S.A. kolejny raz otrzymał znak certyfikacji Top Employers i tym samym znalazł się w gronie unikalnych pracodawców w Polsce. Nagroda przyznawana jest firmom, które przewyższają wyznaczone, międzynarodowe standardy w dziedzinie HR i są skoncentrowane na wsparciu rozwoju zawodowego swoich pracowników, wzmacnianiu ich kompetencji i umiejętności, transparentnym działaniu w oparciu o przyjęte wartości i przyjęte zasady. 

Certyfikat Top Employers otrzymują firmy, które wyróżniają się pod względem realizowania strategii personalnej. Podczas badania oceniane są wszystkie istotne obszary zarządzania działem HR w uczestniczących w projekcie organizacjach. Eksperci Top Employers Institute, niezależnej organizacji, która bada szeroki zakres zasad i praktyk HR wśród znaczących globalnych pracodawców i porównuje je ze standardami międzynarodowymi, oceniają następujące obszary: strategię rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, wdrażanie nowych pracowników (on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kulturę.

-Cieszymy się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie topowych pracodawców. Jest to wyróżnienie, z którego mogą być dumni wszyscy pracownicy Banku Pekao. Ludzie są dla nas najważniejsi, są filarem naszej działalności, ponieważ to dzięki nim tworzymy jeden z najlepszych banków w Polsce  powiedział Daniel Giejbatow, Dyrektor Personalny Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao S.A.

Warunkiem otrzymania nagrody Top Employers było osiągnięcie ponadprzeciętnych wyników w każdej z badanych kategorii.

O Certyfikacie Top Employers

Certyfikat Top Emloyers ma na celu identyfikację firm najlepiej realizujących zasady zarządzania zasobami ludzkimi. Każda z firm uczestnicząca w projekcie Top Employers podlega jednolitym, obiektywnym kryteriom oceny, opartym na międzynarodowych standardach HRM. Sprostanie tym standardom i ich przekroczenie jest warunkiem otrzymania prestiżowego znaku certyfikacji Top Employers.

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc