Komunikat prasowy

13.06.2018

Bank Pekao S.A. sponsoruje wyprawę Andrzeja Bargiela podczas K2 Ski Challenge

Już 15 czerwca Andrzej Bargiel, wybitny skialpinista, wyrusza na swoją kolejną wyprawę i wraca w góry Karakorum w Pakistanie aby dokończyć projekt - ‘Sunt Leones K2 Ski Challenge’, który rozpoczął latem zeszłego roku. Plan zakłada zjazd na nartach z K2 (8611 m n.p.m.), co do tej pory nikomu się nie udało. Bank Pekao S.A. jest jednym z głównych sponsorów wyprawy na drugi pod względem wysokości szczyt Ziemi.

Bank Pekao S.A. został jednym z głównych sponsorów tegorocznego projektu „Sunt Leones K2 Ski Challenge”. Celem Pekao jest budowa najsilniejszej marki bankowej na polskim rynku, marki z ambicjami - takiej, za którą stoi polskość, a jednocześnie posiadającą aspiracje i zasięg międzynarodowy, tak jak działalność górska Andrzeja Bargiela. Dlatego Bank Pekao S.A. zdecydował się na sponsoring tego unikalnego w skali światowej projektu.

- Sięganie tam gdzie wzrok nie sięga, realizowanie celów, o których inni nawet nie pomyśleli to wyróżnia Andrzeja Bargiela w jego działalności wysokogórskiej. Takie podejście do sportu jest nam szczególnie bliskie, gdyż są to również cechy Banku Pekao S.A. w jego działalności biznesowej.   Dlatego postanowiliśmy wesprzeć projekt zdobycia i zjazdu na nartach z drugiego szczytu ziemi - K2.  Andrzej Bargiel idzie śladem wielkich polskich himalaistów, którzy w najwyższych górach świata wytyczali nowe ścieżki, pokazywali, że niemożliwe nie istnieje. Jesteśmy dumni, że możemy mu w tym pomóc – powiedział Michał Krupiński, Prezes zarządu Banku Pekao S.A

W wyprawie będą uczestniczyć m.in. Janusz Gołąb, który działał z Andrzejem podczas zeszłorocznej ekspedycji robiąc rekonesans przed zimową wyprawą na K2 w ramach wyprawy Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera; brat Andrzeja, Bartłomiej Bargiel - operator drona, który wspierał go także podczas wypraw na szczyty Śnieżnej Pantery oraz K2 w 2017, fotograf Marek ‚ Ogień’ Michalski, a także realizator filmu - Piotr Pawlus.

 Przebieg wyprawy i fotorelacje będzie można śledzić zarówno na wszystkich kanałach social-media Adrzeja Bargiela oraz Banku Pekao S.A.

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER