Komunikat prasowy

03.08.2018

Andrzej Bargiel już w Polsce! Bank Pekao S.A. wręczył mu statuetkę żubra – symbol odwagi i pracowitości

Ekipa „Sunt Leones” na czele z Andrzejem Bargielem, który jako pierwszy zjechał na nartach z drugiej najwyższej góry świata K2 - wróciła dziś po południu do Polski. Podczas uroczystego powitania załoga Bargiela podzieliła się wrażeniami z wyprawy. Był też czas na podziękowania, a Prezes głównego sponsora wyprawy - Banku Pekao S.A., Michał Krupiński wręczył sportowcowi statuetkę żubra – symbol siły, odwagi i pracowitości.

Andrzej Bargiel, wybitny skialpinista swoją wyprawę w góry Karakorum w Pakistanie rozpoczął 15 czerwca. Jego celem było dokończyć projekt – „Sunt Leones K2 Ski Challenge”. Polakowi udało się zjechać na nartach z K2, drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi (8611 m n.p.m.), czego nie udało się do tej pory nikomu dokonać. Bank Pekao S.A. jest jednym z głównych sponsorów wyprawy. K2 to czwarty, do tej pory najwyższy, ośmiotysięcznik, z którego zjechał trzydziestolatek. 

- Wyprawa miała miejsce w wyjątkowym dla mnie momencie – setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszę się, że mogłem uczcić w taki sposób ten jubileusz, który przypomina nam o wolności. Dla mnie granice istnieją tylko w głowie i sercu. Kiedy ktoś nam je stawia, powinniśmy traktować je jak wyzwania – mierzyć się z nimi, przekraczać je. Chciałbym, aby powiewająca dumnie w bazie pod K2 polska flaga, przypominała nam o tym – powiedział Andrzej Bargiel.

Prezes Banku Pekao S.A. Michał Krupiński podkreślił rolę stawiania ambitnych celów i ich odpowiedzialnej realizacji -  Bank Pekao S.A. jest dumny, że mógł wesprzeć Andrzeja Bargiela w projekcie „Sunt Leones K2 Ski Challenge”, zrealizowaniu jego marzenia i przyczynienia się do zapisania tego niewiarygodnego wyczynu na kartach historii światowego skialpinizmu. Jednocześnie na wszystkich ogromne wrażenie wywarły działania na Broad Peak, podjęte przez brata Andrzeja – Bartłomieja, który wziął udział w akcji ratunkowej i przyczynił się do uratowania ludzkiego życia. Działania wszystkich członków wyprawy podkreśliły ducha walki, precyzji i wytrwałości polskich sportowców i w piękny sposób wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Sponsoring wyprawy wpisuje się w obchody 100-lecia niepodległości, w których Bank Pekao S.A. bierze czynny udział od początku roku.

Nazwa grupy - Sunt Leones - to nawiązanie do łacińskiej sentencji stosowanej przez starożytnych kartografów, oznaczającej „tereny obfitujące w lwy”. Takie określenie widniało na brzegach map i miejscach dokładnie niezbadanych. Następnie stało się symbolem dalekich lądów i miejsc obfitujących w przygody i niebezpieczeństwo.

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc