Komunikat prasowy

18.01.2019

Przyjemne z pożytecznym czyli ferie z ekonomią Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. wraz z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej realizuje drugą edycję programu „Ferie z ekonomią”. W projekcie, edukującym dzieci ze szkół podstawowych z terenów wiejskich, weźmie udział ok. 800 uczniów z 50 szkół z 5 województw w Polsce. Będą się uczyć ekonomii poprzez zabawę, także w praktyce.

Bank Pekao S.A. rozpoczyna kolejną edycję projektu edukacyjnego, którego celem jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości. We współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w czasie ferii zimowych będzie uczyć ekonomii dzieci z klas VII i VIII szkół podstawowych. W programie weźmie udział ok. 800 uczniów z 50 szkół w 5 województwach: podlaskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

Szczegółowa tematyka to produkty bankowe, sposoby planowania oraz zarządzania finansami osobistymi i firmy, a także analiza rynku pracy wśród dzieci. Wcześniejsze odsłony projektu nosiły nazwę „Na Własne Konto” i były adresowane do gimnazjalistów z terenów wiejskich. Od dwóch lat program, pod nazwą „Ferie z ekonomią”, jest adresowany do uczniów szkół podstawowych.

Każda klasa przez pierwszy lub drugi tydzień ferii zimowych będzie uczyła się w szkołach zagadnień ekonomicznych, głównie poprzez udział w grach i zabawach edukacyjnych. Zajęcia poprowadzą nauczyciele i studenci ekonomii. Opracowany przez Fundację program obejmuje trzy główne moduły tematyczne: „Moje finanse”, „Moja przedsiębiorczość” i „Moja firma”.

W ramach „Moich finansów” uczniowie dowiedzą się m.in. o funkcji pieniądza oraz roli regulatorów rynku finansowego i innych banków w gospodarce. Uzupełnieniem tego modułu będzie m.in. wizyta w placówkach Banku Pekao S.A., w trakcie której uczniowie z bliska zobaczą, na czym polega praca w banku. W oddziale również wezmą udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości i finansów, prowadzonych przez pracowników Banku Pekao S.A.

– Naszym celem jest edukacja ekonomiczna, wprowadzanie najmłodszych w świat finansów i zwiększanie ich świadomości o roli pieniędzy w życiu oraz przedstawienie w praktycznej formie innowacyjnych form bankowania. Wszystko to, aby młodzież jak najlepiej zarządzała swoim budżetem dziś, a przede wszystkim w przyszłości. Służą do tego m.in. Mój Skarb czyli nasze konto oszczędnościowe od dnia narodzin, Konto Przekorzystne bezpłatne bezwarunkowo dla osób do 26 roku życia oraz aplikacja mobilna PeoPay pozwalająca zarządzać finansami w telefonie. To cenne lekcje zarządzania kieszonkowym, a także wypracowywania nawyków oszczędzania i przyswajania nowych technologii, które dla młodych są dziś codziennością – mówi Tomasz Molenda z Banku Pekao S.A.

Projekt „Ferie z ekonomią II” realizowany jest przez Bank Pekao S.A. we współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER