Komunikat prasowy

24.01.2019

Poznaj sztukę oszczędzania na 3% plus 100 zł z Bankiem Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. przygotował wyjątkową ofertę specjalną. Klienci, którzy otworzą do 30 kwietnia 2019 r. konto oszczędnościowe zyskają aż 3% w skali roku na 6 miesięcy. Poza tym otwierając konto osobiste mogą zyskać dodatkowo 100 zł.

Zakończony rok 2018 to ponowne przyspieszenie dynamiki wzrostu wolumenu depozytów
od gospodarstw domowych gromadzonych w polskich bankach. W całym 2018 roku przyrost ten osiągnął poziom ok +9,6% co jest wynikiem ponad dwukrotnie lepszym niż rok wcześniej. Wśród klientów indywidualnych już od kilku ostatnich lat można obserwować stale rosnące zainteresowanie oszczędzaniem na kontach oszczędnościowych.

Bank Pekao S.A. zakłada w swoich prognozach, że w kolejnych latach dynamika przyrostu oszczędności gospodarstw domowych będzie kontynuowana na poziomie zbliżonym do +8% rocznie. To oznacza, że klienci nadal będą poszukiwać na rynku ciekawych ofert dla posiadanych wolnych środków i dla takiej właśnie grupy klientów, Bank Pekao S.A. przygotował nowe promocje.

Chcemy podwójnie zachęcić klientów do bankowania z Bankiem Pekao S.A.. Dajemy na koncie oszczędnościowym bardzo atrakcyjne 3% w skali roku aż na 6 miesięcy nawet do 100 000 zł. Ta wyjątkowa oferta na tle innych banków to świetna okazja, aby poznać sztukę oszczędzania.  Dodatkowo tylko teraz po otwarciu konta osobistego rozdajemy bonusy w wysokości 100 zł. Nasze Konto Przekorzystne może być prowadzone wraz z kartą i bankomatami za granicą bezpłatnie przy spełnieniu bardzo prostych warunków.– podkreśla Remigiusz Hołdys, Dyrektor Zarządzający w Pionie Bankowości Detalicznej.  

Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium, Konto Oszczędnościowe i Konto Oszczędnościowe Premium to nowa oferta rachunków wdrożonych w roku 2018 i dedykowana dla klientów indywidualnych. Konta Oszczędnościowe oprócz swojego atrakcyjnego oprocentowania wyróżniają się też na tle konkurencji nielimitowanym dostępem do bezpłatnych przelewów przez aplikację mobilną PeoPay. Poza tym Konto Przekorzystne może być prowadzone bez opłat (w szczególności brak miesięcznej opłaty za rachunek i za kartę debetową) w przypadku dokonywania w okresach miesięcznych regularnych wpływów min. 500 zł oraz realizacji przynajmniej jednej transakcji kartą lub aplikacją PeoPay. Konto Świat Premium jest prowadzone bezpłatne w przypadku posiadania przez klienta w Banku łącznych oszczędności min 200 tys zł. Wartym podkreślenia, szczególnie dla klientów podróżujących jest fakt, iż klient posiadający Konto Przekorzystne czy Konto Świat Premium, otrzymuje do dyspozycji kartę wielowalutową, dzięki której ma dostęp nie tylko do środków zdeponowanych na rachunku zlotowym, ale również do środków na rachunkach walutowych oraz możliwość realizacji wypłat i dowolnych płatności za granicą bez przewalutowania.

Z nowych promocji mogą skorzystać nowi oraz obecni klienci banku, których średnie miesięczne saldo oszczędności w Banku Pekao S.A. w drugiej połowie 2018 r. było mniejsze niż 50 zł. Bonus za konto osobiste zostanie wypłacony już na podstawie 1 wpłaty min. 500 zł i wykonania tylko 1 transakcji kartą lub aplikacją mobilną PeoPay. Bank oferuje 3% w skali roku przez 180 dni odpowiednio do 30 000 zł Koncie Oszczędnościowym lub do 100 000 zł na Koncie Oszczędnościowym Premium.

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc