Komunikat prasowy

13.02.2019

Nowe promocje od Pekao SA dla mikroprzedsiębiorców

Bank Pekao SA przygotował szereg promocji dla przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Za wykonanie pierwszego przelewu do ZUS z konta Przekorzystnego Biznes klient otrzyma 100 zł premii. Również 100 zł otrzyma przedsiębiorca, który podpisze z Bankiem umowę o terminal płatniczy. W styczniu zostało założonych ponad 30 tys. nowych firm.

Jak co roku, styczeń był miesiącem, w którym zostało założonych w Polsce dużo nowych firm – w 2019 r. było to ponad 30 tys. 90% to przedsiębiorcy indywidualni lub spółki cywilne, a ok. 10% to spółki prawa handlowego rejestrowane w KRS. W całym 2018 roku działalność gospodarczą rozpoczęło ok. 380 tys. firm, co oznacza wzrost o ok. 5%, w porównaniu z rokiem 2017.

„Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą są jedną z głównych grup klientów, jakie chcemy obsługiwać w Banku Pekao S.A. Między innymi z myślą o nich wprowadziliśmy Konto Przekorzystne Biznes, za które nie pobieramy opłat przez pierwsze 12 miesięcy, w przypadku przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Uruchomiliśmy także kilka promocji, w ramach których przedsiębiorca może zyskać nawet 200 zł, otrzymać upominek, używać terminala płatniczego nawet do 24 miesięcy bez opłat, bądź korzystać z bezpłatnych wpłat BLIK-iem we wpłatomatach Euronet i PlanetCash” – tłumaczy zalety oferty Banku Pekao Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów.  

Klient, który założy do 31 marca 2019 r. Konto Przekorzystne Biznes otrzyma premię w wysokości 100 zł, pod warunkiem wykonania w ciągu 30 dni z nowego rachunku pierwszego przelewu do ZUS w wysokości min. 200 zł. 

Kolejną promocją jest możliwość otrzymania bonu o wartości 100 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy. W ciągu miesiąca od podpisania umowy o konto, klient musi podpisać umowę o dzierżawę terminala płatniczego a następnie przyjąć jedną płatność w terminalu. Po spełnieniu tych warunków otrzyma 100 zł od Banku.

Do końca lutego 2019, Bank Pekao oferuje terminale płatnicze nawet przez 24 miesiące bez opłat za dzierżawę (12 miesięcy zgodnie z założeniami Programu Polska Bezgotówkowa i dodatkowo 12 miesięcy w prezencie od Banku Pekao SA). Klient może wybrać rodzaj łączności terminala, jak również bezpłatne usługi dodatkowe: instalacja terminala, szkolenie personelu, serwis, wydruk logo.

Obecnie dla użytkowników aplikacji bankowości mobilnej PeoPay obowiązuje także promocja 0 zł za wpłaty i wypłaty BLIK-iem w bankomatach / wpłatomatach sieci Euronet i Planet Cash. Dzięki niej wszyscy nasi klienci mają dostęp do największej sieci bankomatów / wpłatomatów na rynku (blisko 4 tys. urządzeń), znajdujących się w najbardziej dogodnych i popularnych lokalizacjach. Ma to szczególne znaczenie dla mikro przedsiębiorców, którzy cenią sobie krótszy czas wpłaty gotówki z wykorzystaniem wpłatomatu oraz możliwość dokonywania wpłat gotówki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, poza godzinami pracy placówek banku. 

Upominek (funkcjonalny plecak) otrzymają klienci, którzy na dzień rozpoczęcia promocji nie posiadają karty kredytowej banku wydawanej przedsiębiorcom, oraz w okresie promocji otrzymają pozytywną decyzję o wydaniu karty, podpiszą z bankiem umowę o kartę kredytową MOTO Biznes i w ciągu 45 dni zrobią nią minimum jedną transakcję bezgotówkową. Promocja trwa do 30 czerwca 2019 r. i obejmuje 2 000 klientów.

Konto Przekorzystne Biznes jest przeznaczone dla firm z rocznymi obrotami do 5 milionów złotych. 

Jego niewątpliwą zaletą są konkurencyjne parametry cenowe, przyjazne zwłaszcza dla start-upów oraz mikroprzesiębiorców. Ci pierwsi przez rok są zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku, ci drudzy – mogą łatwo jej uniknąć, spełniając tylko jeden z pięciu prostych warunków bezpłatności konta: wpływy na konto w wysokości min. 2 000 zł miesięcznie, jeden wpływ z terminala płatniczego, jeden przelew do ZUS/US, jedna transakcja walutową, zapłata jednej raty leasingu w Pekao Leasing. Darmowa może być także karta debetowa - wystarczy dokonać nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie. Uprzywilejowane warunki bank oferuje także dla organizacji non-profit, które otrzymują bezwarunkowo bezpłatne konto cały czas.

Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, pakiet 5 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią im prowadzenie biznesu. Karta wielowalutowa wydawana do konta może być podpięta jednocześnie do rachunków w PLN, EUR, USD, CHF, GBP. Karta automatycznie przełącza się pomiędzy tymi rachunkami w zależności od tego, w jakim kraju przebywa klient. Ponadto bank nie pobiera opłat za wypłaty z własnych bankomatów, przelewy do ZUS i US oraz za przelewy mobilne (tzn. wykonane w aplikacji PeoPay). 

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER