Komunikat prasowy

05.04.2019

Bank Pekao i EBI zaoferują finansowanie MŚP w województwie kujawsko-pomorskim

Bank Pekao oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisały umowę na linię finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Środki w wysokości 150 mln zł mają pomóc w finansowaniu projektów związanych z podniesieniem efektywności energetycznej firm.

Pekao jako jedyny bank będzie udzielać kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim na finansowanie efektywności energetycznej we współpracy z EBI. Zgodnie z umową, EBI udostępni Bankowi Pekao środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Program finansowany jest przez Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne.

Bank Pekao będzie udzielał preferencyjnych niskooprocentowanych kredytów inwestycyjnych dla MŚP, m.in. na realizacje takich projektów, jak: przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, zastosowanie technologii efektywnych energetycznie, technologii użytkowania energii, modernizację energetyczną obiektów i budynków w firmach.

O wsparcie, nawet do 5 mln zł starać się będą mogły projekty, które zwiększają efektywność energetyczną o co najmniej 25 proc.  Pekao zakłada, że w ciągu 5 lat obowiązywania umowy może udzielić kredytów nawet dla 100 przedsiębiorstw. Podpisana właśnie umowa jest już kolejną w ramach długotrwałej współpracy Banku Pekao i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- Efektywność energetyczna jest coraz istotniejsza w rozwoju polskich firm. Przemyślane inwestycje w energooszczędne technologie to już nie potrzeba, ale konieczność. Dzięki umowie z EBI już wkrótce przedsiębiorcy w kujawsko-pomorskim będą mogli łatwiej finansować projekty, umożliwiające np. przebudowę pod tym kątem parku maszynowego – mówi Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao odpowiedzialna za Pion MŚP. – Dzięki nowej umowie możemy zaoferować klientom kolejne preferencyjne warunki finansowania. Od września 2018 nasi klienci na Śląsku z powodzeniem korzystają z taniej linii kredytowej SILESIA ze środków UE. Z naszych rozmów z klientami wynika, że takie rozwiązania są znakomitą szansą na rozwój polskich MŚP.

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER