Komunikat prasowy

04.02.2020

Lepsze zarządzanie finansami – nowe Pekao24 dla firm już dostępne

Bankowość internetowa w Polsce stale się rozwija, przyciągając coraz większe grono zwolenników zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Podążając za tym trendem, z myślą o swoich klientach Bank Pekao S.A. uruchomił nową odsłonę Pekao24 dla firm. W nowej wersji serwisu użytkownicy szybciej znajdą najważniejsze informacje o swoich produktach, czy zlecą przelew.

Aby ułatwić przedsiębiorcom codzienne korzystanie z bankowości internetowej, po sukcesie Pekao24 dla klientów indywidualnych, Bank Pekao udostępnia nową platformę także swoim klientom biznesowym. Jedną z najważniejszych cech serwisu jest wygodny dostęp do wszystkich posiadanych w banku produktów i usług już z poziomu strony głównej. W ten sposób klienci z łatwością uzyskają wszystkie niezbędne informacje o saldzie czy historii operacji. Z poziomu pierwszego ekranu użytkownicy będą mogli wykonać też wszystkie najważniejsze operacje, takie jak zlecenie przelewu czy sprawdzenie listy nadchodzących płatności. Nowa wersja serwisu będzie stale rozwijana o kolejne funkcje, ale już teraz klienci mogą testować dostępne usługi. Na tym etapie wdrożenia równolegle dostępna jest poprzednia wersja systemu, dzięki czemu klient swobodnie może przełączać się między serwisami.

- Nowe Pekao24 dla firm to przede wszystkim nowoczesny i zaawansowany system bankowości elektronicznej, który ma ułatwić użytkownikowi korzystanie z naszych usług oraz produktów. To dopiero pierwszy etap wdrożenia, kolejne funkcje w nowym serwisie będziemy dodawać sukcesywnie. Potrzeby naszych klientów stale się zmieniają, a my chcemy jak najlepiej spełniać ich oczekiwania, dlatego zmieniamy i udoskonalamy oferowane przez nas produkty i usługi – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Dostęp do najważniejszych informacji i możliwość zlecenia praktycznie każdej transakcji z poziomu strony głównej, to niejedyne nowości, jakie czekają na klientów Pekao. Cała historia operacji została zgromadzona w jednym miejscu, a konkretną transakcję będzie można znaleźć za pomocą wygodnej wyszukiwarki.

Nowa odsłona Pekao24 automatycznie dostosowuje się do ekranu, na którym jest wyświetlana, więc można z niej korzystać z dowolnego urządzenia.

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 197 mld zł aktywów i kapitalizacją rynkową ok. 30 mld zł. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER