Komunikat prasowy

23.06.2020

Bank Pekao z najlepszym kredytem hipotecznym na rynku

Kupno własnego domu czy mieszkania to przełomowy moment w życiu każdego z nas, dlatego istotne znaczenie ma wybór właściwego kredytu mieszkaniowego i jego profesjonalna obsługa. Najlepszą ofertę w tym zakresie zaprezentował Bank Pekao, wygrywając konkurs Złoty Bankier w kategorii Kredyt hipoteczny.

Złoty Bankier to konkurs organizowany od lat przez redakcje Pulsu Biznesu i Bankier.pl we współpracy z partnerami merytorycznymi – Kantar TNS i Obserwatorium.biz. Plebiscyt podzielony jest na kilka kategorii, które dotyczą m.in. jakości obsługi klienta, innowacji, bezpieczeństwa, działań z zakresu marketingu czy CSR, a każda z nich jest klasyfikowana w inny sposób. W konkursie są też kategorie produktowe, oceniane przez samą redakcję na podstawie nadsyłanych przez banki ankiet, dotyczących parametrów oferty.

Badanie podzielone jest na trzy tury – w każdej z nich redakcja Bankier.pl prosi bank o przedstawienie warunków dla przykładowego klienta. W tym roku organizatorzy wybrali na motyw przewodni „pokolenia”, dlatego wygrała oferta najlepiej dopasowana do osób z różnych grup wiekowych. Sprawdzano, czy banki - prezentując oferty i obsługując klientów - dostosowują swoje działania do ich realnych potrzeb i stylu życia. W tegorocznej edycji rankingu, w której oceniono 14 kluczowych banków, w kategorii Kredyt hipoteczny zwyciężyło Pekao.  

Wzięcie kredytu mieszkaniowego to niezwykle ważna decyzja, dlatego projektując naszą ofertę, podeszliśmy do niej bardzo elastycznie. Staraliśmy się też, aby była maksymalnie prosta i czytelna. Dzięki profesjonalnej obsłudze doradcy hipotecznego, klient jest w stanie dopasować do swoich preferencji wiele parametrów kredytu. Kiedy w grę wchodzi spełnianie marzeń o własnym domu lub mieszkaniu, klienci doceniają szerokie możliwości wyboru – mówi Wojciech Werochowski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego Banku Pekao S.A.

Klient może dostosować kredyt hipoteczny w Pekao do swoich oczekiwań, m.in. w zakresie celów kredytowania, rodzajów rat i stopy procentowej czy waluty. Dla kredytu w złotych możliwe jest finansowanie do 85 proc. wartości nieruchomości po zabezpieczeniu części kwoty. Klient nie zapłaci też za promesę kredytu, a przy finansowaniu do 300 tys. zł może skorzystać z uproszczonej wyceny nieruchomości. Teraz oferta jest jeszcze atrakcyjniejsza (RRSO 3,77%*), a marża jeszcze niższa (od 1,95%), ponieważ do 11 lipca Bank Pekao prowadzi „Dni otwarte kredytu mieszkaniowego”, podczas których można uzyskać finansowanie na specjalnych warunkach.

Co ważne, by zawnioskować o kredyt hipoteczny klient nie musi wychodzić z domu. Skan wniosku i potrzebnych dokumentów może przesłać w formie elektronicznej lub z wykorzystaniem bankowości internetowej Pekao24. Dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, klient może w oddziale zawrzeć umowę na finansowanie swojego lokum. 

- W Banku Pekao klienci mają możliwość zdalnego złożenia wniosku i elektronicznego przekazania wymaganych dokumentów do kredytu mieszkaniowego. Już teraz mogą przejść cały proces bez wychodzenia z domu i pojawić się w placówce dopiero w dniu podpisania umowy kredytowej. To szczególnie ważne w sytuacji, w jakiej się znajdujemy od kilku miesięcy – mówi Artur Smolarczyk, dyrektor Biura Kredytowych Mieszkaniowych Banku Pekao S.A.

Więcej informacji na temat rankingu na stronie: https://www.bankier.pl/zlotybankier/edycja-2020.

*Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 3,77% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 258 280,- zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 25 lat, 300 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 23% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 3,32% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1293,14 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1212,22 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6-miesiecy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 372 698,59 zł, całkowity koszt kredytu 114 418,59 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 100 795,93 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5076,75 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty dostępnej w banku 263,36 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 3 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastycznej 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 2,99 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja została dokonana na dzień 9 czerwca 2020 r., na reprezentatywnym przykładzie.
Oferta dotyczy złotowych kredytów mieszkaniowych dla klientów, którzy w terminie obowiązywania dni otwartych od 15 czerwca do 11 lipca 2020 r. otrzymają Formularz Informacyjny, a następnie w terminie ważności Formularza złożą wniosek o kredyt hipoteczny/budowlano-hipoteczny i najpóźniej do 21 września 2020 r. podpiszą umowę kredytu. Zastosowanie warunków obowiązujących podczas akcji dni otwartych możliwe jest w przypadku spełnienia przez klienta łącznie warunków: posiadania/ zawarcia  umowy o rachunek typu ROR wraz z kartą debetową zasilany regularnymi miesięcznymi wpływami, aktywacji dostępu do rachunku za pośrednictwem PeoPay lub Pekao24, wyrażenia zgody marketingowej w zakresie przetwarzania danych osobowych oraz marketingu bezpośredniego, posiadania/nabycia karty kredytowej, zakupu ubezpieczenia spłaty kredytu (CPI) dla oferty z ubezpieczeniem spłaty i zakupu ubezpieczenia nieruchomości od ognia, i innych zdarzeń losowych.
Akcja prowadzona jest we wszystkich placówkach Banku Pekao S.A., Placówkach Partnerskich Banku Pekao S.A. oraz u Partnerów Sprzedaży Banku Pekao S.A.
Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości (innego prawa), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty.

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych
i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER