KOMUNIKAT PRASOWY

03.04.2006

Pirelli RE partnerem Banku Pekao SA

Pirelli Pekao Real Estate rozpoczyna dziś działalność po otrzymaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 75% udziałów tej Spółki należy do Pirelli Real Estate, a 25% udziałów do Banku Pekao SA (Grupa Unicredit).

Za około 20 mln EUR Pirelli RE nabył od Banku Pekao SA 75% udziałów w spółce Pekao Development (której nazwa została zmieniona na Pirelli Pekao Real Estate). Umowa została podpisana 15 lutego tego roku.

Pirelli Pekao Real Estate, która zatrudnia około 40 pracowników, kupiła już pierwsze grunty, na których zostaną zbudowane nieruchomości mieszkaniowo-handlowe. Firma zainwestowała w nie około 33 mln EUR. Jedna z nowych działek znajduje się w Warszawie i  zgodnie z projektem powstanie na niej nieruchomość o powierzchni  ok. 150 000 m2. Druga działka położona jest w Gdańsku, a nieruchomość, która tam powstanie będzie mieć powierzchnię ok. 20 000 m2. Dzięki tym inwestycjom portfel projektów deweloperskich Spółki, obejmujący przede wszystkim nieruchomości mieszkaniowe, wzrośnie ze 120 000 m2 (1600 mieszkań) - z czego już 60% jest w trakcie budowy - do około 290 000 m2. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w tej chwili przez Spółkę należą Osiedle WILANÓW PARK i OKOPOWA, a także kompleks mieszkaniowy BANDERII 4.

Pirelli Pekao Real Estate prowadzi także negocjacje dotyczące kupna kolejnych nieruchomości o powierzchni 140 000 m2.

Dzięki połączeniu doświadczenia i modelu biznesowego wypracowanego przez Pirelli RE z zasobami finansowymi i biznesowymi Banku Pekao, Pirelli Pekao Real Estate zamierza wejść na polski rynek usług związanych z obsługą nieruchomości. Będzie również inwestować na tym rynku.

Spółka zamierza zajmować się zarządzaniem gruntami i nieruchomościami, a także prowadzeniem działalności deweloperskiej. Pirelli Pekao Real Estate planuje również zaoferować specjalistyczne usługi związane z obsługą nieruchomości, zarówno tych wchodzących w skład własnego portfela, jak i należących do klientów zewnętrznych. Spółka zamierza również wzbogacić swoją ofertę o usługi bankowości detalicznej oraz działalność ubezpieczeniową. Usługi te będą adresowane zarówno do właścicieli nieruchomości, jak i do osób, które będą je nabywać.

Dzięki swojej strukturze właścicielskiej, Pirelli Pekao Real Estate zamierza osiągnąć pozycję lidera na polskim rynku nieruchomości poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów w wielu różnych segmentach, a zwłaszcza w segmencie nieruchomości mieszkaniowych.

Strategię przygotuje Rada Nadzorcza, w skład której wejdzie siedmiu członków: Carlo A. Puri Negri, Olivier de Poulpiquet, Paolo Bottelli, Rodolfo Petrosino, Enrico Signori z ramienia Pirelli RE oraz Jan Krzysztof Bielecki i Luigi Lovaglio z Banku Pekao SA. Za realizację przyjętej strategii będzie odpowiadał Zarząd Pirelli Pekao Real Estate. W zarządzie znajdą się Ryszard Danielewicz oraz Salvatore Ruoppolo.

Rolę Doradców Prawnych przy tworzeniu spółki Pirelli Pekao Real Estate, Pirelli RE powierzyło kancelarii prawnej Chiomenti i Gide Loyrette Nouel.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Biuro Prasowe Pirelli RE – nr tel.:+39/02/8535.4270
Biuro Relacji Inwestorskich Pirelli RE – nr tel.: +39/02/8535.4057
www.pirellire.com

Biuro Prasowe Banku Pekao – nr tel.: +48/22/6560701
Biuro Relacji Inwestorskich Banku Pekao – nr tel.: +48/22/6560659 

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741