KOMUNIKAT PRASOWY

07.09.2020

Pakiet NA PLUS – nowa oferta Pekao dla małych i średnich firm

Bank Pekao S.A. przygotował ofertę specjalną dla nowych klientów z grupy małych i średnich firm – Pakiet NA PLUS. Szeroka paleta usług finansowych na preferencyjnych warunkach w połączeniu z wysokiej jakości doradztwem oraz profesjonalną obsługą w zakresie bieżących rozliczeń bezgotówkowych i gotówkowych to jedynie wybrane elementy oferty specjalnej. 

Pakiet NA PLUS to odpowiedź banku na potrzeby firm, które uwypukliły się w obliczu Covid -19. W ramach oferty firmy otrzymują profesjonalną opiekę dedykowanego doradcy dostępnego dla nich całkowicie zdalnie, dwa bezpłatne rachunki – jeden bieżący w złotych oraz drugi w jednej z 20 walut obcych dostępnych w ofercie Pekao. Pakiet obejmuje także darmowy dostęp do najszerszej wersji bezpiecznej i łatwej w obsłudze bankowości internetowej PekaoBiznes24 Platinum. W ramach Pakietu są również bezpłatne przelewy wewnętrzne w PLN oraz przelewy do ZUS i US realizowane za pośrednictwem systemu bankowości internetowej, a także preferencyjne opłaty za złotowe przelewy zewnętrzne, przekazy SEPA oraz karty debetowe.

Mając na uwadze oczekiwania i potrzeby klientów z sektora MŚP zbudowaliśmy prosty, odpowiednio dobrany pakiet, umożliwiający firmom swobodny rozwój w obecnej sytuacji makroekonomicznej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie budować z klientami trwałe relacje i wspierać ich biznes – powiedziała Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za Pion Małych i Średnich Firm.

Pakiet NA PLUS powstał na bazie wieloletnich doświadczeń Banku Pekao w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, stąd można w nim znaleźć usługi najczęściej przez nie wykorzystywane, udostępnione na prostych i przejrzystych zasadach.

Klienci ceniąc sobie wygodę i oszczędność czasu, coraz chętniej korzystają ze zdalnych form kontaktu z bankiem. W Pekao łączymy możliwość zdalnego korzystania z usług na preferencyjnych warunkach z pełnym wsparciem dedykowanego opiekuna, dostępnego również zdalnie, w dogodnej dla klienta formie i czasie – powiedział Andrzej Furstenberg, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej.

Oferta jest adresowana do firm prowadzących działalność z zastosowaniem  pełnej księgowości, o rocznych przychodach do 50 mln zł – zarówno rozpoczynających swoją działalność, jak i bardziej wymagających, działających na szerszą skalę w kraju i współpracujących z zagranicą. Przedsiębiorcy korzystający z oferty nie mogą posiadać żadnego aktywnego produktu w Banku Pekao w momencie zawierania umowy.

Bank umożliwia otwarcie rachunków firmowych w ramach Pakietu NA PLUS całkowicie zdalnie. Potwierdzenie danych z dowodu klienta odbywa się za pomocą wideoweryfikacji, a reszta niezbędnych informacji może zostać dostarczona do banku za pomocą kanałów elektronicznych. Zawarcie umowy ma miejsce w systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 poprzez autoryzację kodem SMS.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,6 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741