Komunikat prasowy

08.09.2020

Konto Świat Premium na selfie z ubezpieczeniem zakupów internetowych oraz wysokim oprocentowaniem

Bank Pekao S.A. aktywnie promuje ofertę Konta Świat Premium z rewolucyjną złotą kartą Mastercard, unikatowym na rynku pakietem ubezpieczeń płatności internetowych oraz Kontem Oszczędnościowym Premium z wysokim oprocentowaniem na cztery miesiące. Oferta skierowana jest do nowych klientów, którzy aktywnie korzystają z płatności internetowych oraz chcą ulokować wyższe kwoty oszczędności. Wymienione produkty klient może otworzyć zdalnie przez Internet w kilka minut, bez wizyty w oddziale.

Jak podaje Polski Standard Płatności w II kwartale transakcji realizowanych w Internecie – było o 110 proc. więcej niż rok temu i o 27 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach roku. Bank Pekao również obserwuje wzmożoną aktywność swoich klientów w kanałach zdalnych, w tym np. 2,6-krotny wzrost wartości transakcji PeoPay rok do roku. Klienci internetowi oczekują od swojego banku, by dostarczał rozwiązania zapewniające poczucie bezpieczeństwa w codziennym bankowaniu, możliwość zdalnego otwierania kont oraz wygodne lokowanie wolnych środków.

Dla takich właśnie klientów, którzy dodatkowo posiadają wyższe oszczędności, Pekao proponuje złotą rewolucyjną kartę Mastercard dostępną wyłącznie do Konta Świat Premium, bezpłatne ubezpieczenie zakupów online oraz Konto Oszczędnościowe Premium. Nowy klient może uruchomić te produkty zdalnie przez Internet w kilka minut. Jeszcze tylko do końca września można skorzystać z promocji atrakcyjnego oprocentowania 1,5 proc. na Koncie Oszczędnościowym Premium do 100 000 zł na cztery miesiące.

Pekao we współpracy z Mastercard dba także o bezpieczne zakupy swoich klientów, proponując im aktywację bezpłatnego pakietu ubezpieczeniowego zakupów online dla kart Mastercard Premium. Złote i platynowe karty płatnicze Mastercard Banku Pekao dają możliwość przystąpienia do ubezpieczenia w zakresie przedłużonej gwarancji czy ochrony od utraty zakupów aż do kwoty 6 000 zł. Aktywni klienci posiadający złotą rewolucyjną kartę Mastercard mają możliwość dodatkowo wejścia do Strefy Premium programu Bezcenne Chwile Mastercard®. Tylko w ramach Strefy Premium klient może odebrać wyjątkowe nagrody takie jak projekt wymarzonego pomieszczenia przygotowany przez projektanta wnętrz czy trening personalny (online).

Konto Świat Premium to klucz do świata bankowości osobistej Banku Pekao. Posiadacze tego konta mogą korzystać ze wsparcia dedykowanego Doradcy Osobistego Premium przez telefon, w oddziale oraz priorytetowej Infolinii Bankowości Osobistej Premium. Na klientów czekają też przywileje bezpłatnego korzystania ze złotych i platynowych kart Mastercard, rachunków walutowych czy rachunku inwestycyjnego w Biurze Maklerskim Pekao.

Ponadto nowi klienci, którzy zdecydują się zdalnie otworzyć Konto Świat Premium na selfie, mogą otrzymać 100 zł premii, przy spełnieniu dwóch prostych warunków aktywności w każdym z trzech kolejnych miesięcy, tzn. zapewnieniu pojedynczego wpływu min. 500 zł oraz wykonaniu jednej transakcji kartą do tego konta lub aplikacją PeoPay. Promocja trwa do 30.09.2020 r. i jest wspierana kampanią marketingową w Internecie.

Konto Świat Premium dedykowane jest klientom ze średnimi aktywami depozytowo-inwestycyjnymi na poziomie minimum 200 tys. zł. Właściciele rachunku otrzymują m.in. bezpłatne konto, złotą kartę oraz wszystkie bankomaty w Polsce i za granicą bez prowizji.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,6 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Anna Markowska
Technologie i innowacje, CSR

tel. : +48 722 034 599
CO_CENTER