Komunikat prasowy

12.10.2020

Pożyczka w koncie Banku Pekao S.A. na niespodziewane wydatki

Bank Pekao S.A. przygotował nową ofertę dla swoich klientów. Osoby posiadające w banku rachunek mogą skorzystać z pożyczki w koncie z odroczoną opłatą za jej udzielenie. Opłata zostanie pobrana dopiero po pierwszym skorzystaniu z limitu. Jeśli klient z niego nie skorzysta, nie poniesie żadnych kosztów.

Elastyczny limit w rachunku Banku Pekao sprawia, że pieniądze są zawsze pod ręką. Dzięki temu klientów banku już nigdy nie zaskoczą niespodziewane wydatki. Mogą sami zdecydować, w którym momencie skorzystają ze środków. Spłata wykorzystanej puli pieniędzy z limitu odbywa się samoczynnie – w momencie wpływu na konto. Dostępny limit odnawia się wówczas automatycznie i można korzystać z niego dalej. Co ważne, jeśli klient nie korzysta z przyznanego limitu, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Odsetki naliczane są jedynie od kwoty, z której klient skorzysta i tylko przez tyle dni, ile klient jest zadłużony.

Przyznana kwota może być równowartością trzech miesięcznych pensji. Z dostępnych pieniędzy można skorzystać w dowolnej chwili i przeznaczyć je na dowolny cel. Limit działa jak zwiększenie środków dostępnych na rachunku, dzięki czemu pieniądze zawsze będą dostępne, gdy tylko będą potrzebne.

W życiu zdarzają się chwile, gdy niespodziewane wydatki mogą nas zaskoczyć. Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i specjalnie dla nich uruchomiliśmy wyjątkową ofertę, dzięki której takie sytuacje już się nie powtórzą. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla każdego, kto chce być spokojny o swoje finanse – mówi Wojciech Werochowski, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Pożyczkę w koncie można uruchomić podczas wizyty w oddziale banku lub w czasie rozmowy telefonicznej z doradcą z placówki lub konsultantem infolinii. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty do 18 października 2020 roku nie poniosą żadnych kosztów z tytułu uruchomienia limitu do czasu pierwszego skorzystania z pożyczki.

Z oferty może skorzystać każdy klient Banku Pekao, posiadający otwarty rachunek, na który regularnie wpływają dochody. Klient, który dopiero zakłada konto w Banku Pekao, może zawnioskować o uruchomienie limitu w koncie na podstawie historii rachunku z innego banku.

 

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,6 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Klaudia Klimkowska
Bankowość detaliczna

tel. : +48 571 399 589