KOMUNIKAT PRASOWY

05.02.2021

Więcej możliwości w ramach otwartej bankowości w aplikacji PeoPay

Bank Pekao rozszerza funkcje z zakresu otwartej bankowości w swojej aplikacji mobilnej. Posiadacze rachunków w różnych bankach będą mogli już dziś w aplikacji PeoPay nie tylko podejrzeć ich saldo, ale teraz także zlecić wykonanie przelewu. Usługa będzie dostępna zarówno dla operacji krajowych, jak i zagranicznych.

Na początku grudnia 2020 roku Bank Pekao S.A. udostępnił klientom w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay podgląd rachunków w innych bankach. W serwisie transakcyjnym została również wdrożona możliwość wykonywania przelewów, krajowych oraz zagranicznych. Już dziś ta funkcja zostanie udostępniona również w najnowszej wersji aplikacji PeoPay.

Aby korzystać z otwartej bankowości w Pekao wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać rachunek z innego banku. Po akceptacji regulaminu i wyrażeniu odpowiednich zgód nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, w celu potwierdzenia dostępu do rachunków. Od tej pory można wykonać przelew z innego banku niż Pekao. Użytkownicy zrealizują przelewy z PKO BP, Inteligo, Santander Banku, BNP Paribas, ING, Alior Banku, Millennium  oraz niedługo także z mBanku.

Jak na razie Pekao jest jedynym polskim bankiem, który w ramach otwartej bankowości pozwala swoim klientom na wykonywanie przelewów zagranicznych (SEPA, SWIFT). Do tej pory ta możliwość została uruchomiona dla rachunków w PKO BP, Inteligo, ING, Santander, BNP Paribas, Alior Banku i Millennium. Dzięki wprowadzeniu usługi do aplikacji klienci Pekao mogą wykonać przelew na każde konto bankowe, w każdym banku na świecie, z dowolnego miejsca na Ziemi.

Otwarta bankowość została wprowadzona unijną dyrektywą PSD2, której celem jest stworzenie jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych. Rozporządzenie wprowadza również zmiany w zakresie bezpieczeństwa korzystania z usług bankowych, w szczególności logowania do bankowości elektronicznej, autoryzowania transakcji i korzystania z kart płatniczych. Z usług dostępnych w ramach otwartej bankowości można korzystać całkowicie bezpłatnie, a jej uruchomienie zawsze wymaga zgody klienta. Aby móc oferować usługę, podmioty, które uczestniczą w bankowości otwartej muszą uzyskać zgodę od organu nadzorczego – Komisji Nadzoru Finansowego lub jej odpowiedników w innych państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Najnowsza wersja aplikacji PeoPay jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i App Store.

 

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741