KOMUNIKAT PRASOWY

18.02.2021

Wielka loteria Banku Pekao S.A. rozstrzygnięta. 25-latek z Kielc zwycięzcą samochodu BMW i3

Aż 8,7 miliona losów za płatności bezgotówkowe dokonane kartami Banku Pekao S.A. zdobyli klienci w wielkiej loterii banku, w której nagrodą główną było BMW i3. Szczęśliwym zwycięzcą jest student, klient Pekao od ponad 9 lat. Symboliczne kluczyki do elektrycznego auta wręczył mu Prezes Leszek Skiba.

Wielka loteria Pekao wystartowała 1 października 2020 roku. Do udziału bank zapraszał zarówno nowych, jak i obecnych klientów indywidualnych i biznesowych. Aby wziąć udział w grze o elektryczne BMW i3 wystarczyło dokonywać płatności kartami Mastercard wydanymi przez Bank Pekao S.A. oraz zarejestrować się do udziału w loterii. Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej został 25-latek z Kielc, klient Pekao od 2012 roku. W ramach loterii wykonał 33 transakcje kartą, gromadząc 66 losów. Oprócz elektrycznego auta bank rozlosował także 3220 e-kart podarunkowych Allegro o wartości 50 zł każda.

W dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe są szczególnie ważne, bo gwarantują nam bezpieczeństwo. Zachęcamy naszych klientów do płacenia kartą nawet za drobne zakupy, oferując im przy tym dodatkowe bonusy. Udział w takich loteriach nic nas nie kosztuje, a można wygrać atrakcyjne nagrody – wystarczy odrobina szczęścia, jak w przypadku naszego zwycięzcy. Już teraz zapraszamy naszych obecnych i nowych klientów do udziału w kolejnych tego typu inicjatywach mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao.

Organizując loterię Bank Pekao chciał również zwrócić uwagę na ochronę środowiska, która jest jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. W ramach działań proekologicznych, Pekao m.in. udziela preferencyjnych kredytów i pożyczek na inwestycje przyjazne środowisku, ogranicza ilość zużywanego papieru, np. zachęcając klientów do rezygnacji z wyciągów papierowych, a do produkcji materiałów reklamowych używa papieru z recyklingu.

Wielka loteria Banku Pekao zakończyła się. Ale Pekao ruszył już z kolejną ofertą, zachęcającą klientów do płatności kartami. W ramach promocji, nowi klienci banku, którzy do 31 marca br. otworzą konto z kartą debetową mogą zyskać 10 proc. zwrotu za zakupy dokonane kartą (maksymalnie 100 zł). Kolejne 10 proc. zwrotu wydatków (maksymalnie 200 zł) mogą otrzymać za płatności kartą kredytową. Zwrot naliczany jest od kwoty zakupów wykonanych w okresie 3 miesięcy po wydaniu karty – oddzielnie dla karty do konta i karty kredytowej.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741