KOMUNIKAT PRASOWY

22.02.2021

Nowość w aplikacji PeoPay KIDS – kody do gier

Bank Pekao udostępnił najmłodszym nową usługę w ramach PeoPay KIDS – możliwość zakupu kodów do gier. W aplikacji dla dzieci Pekao zapewnia rodzicom pełną kontrolę nad wydatkami swojego dziecka. Tak jest też z nową funkcjonalnością – to rodzice decydują, kiedy udostępnią dziecku opcję zakupu kodów do gier. Jest to kolejne rozwiązanie wprowadzane do PeoPay KIDS, a od premiery aplikacji nie minął nawet rok. Na dorosłych w Panelu rodzica w PeoPay także czeka kilka nowości.

PeoPay KIDS został stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach. Trzech wirtualnych trenerów – Żubr, Złotówka i Lis – pomagają dzieciom wkraczać w świat finansów. Dzięki aplikacji uczą się między innymi oszczędzać oraz korzystać z karty płatniczej. To innowacyjny produkt na polskim rynku, nominowany do prestiżowych, międzynarodowych nagród. Z aplikacji korzysta obecnie ponad 41 tysięcy najmłodszych użytkowników.

Bank Pekao S.A. wciąż rozwija funkcjonalności w PeoPay KIDS. Najnowszym wdrożeniem jest możliwość zakupu kodów do gier. Dzięki temu najmłodsi mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji dostępnych na swoich ulubionych platformach i w grach, takich jak Xbox, Nintendo, Blizzard czy Minecraft. Każdy zakup w aplikacji odbywa się pod kontrolą rodzica, który w swoim Panelu autoryzuje transakcję.

Jak uruchomić funkcję i z niej korzystać?

  • Funkcję kodów do gier rodzic może włączyć w serwisie internetowym Pekao24 lub aplikacji PeoPay. W zakładce Panel rodzica należy wybrać przycisk Ustawienia PeoPay KIDS.
  • Po pomyślnej aktywacji, nowa funkcja będzie widoczna w aplikacji PeoPay KIDS w sekcji DOŁADUJ.
  • Zakup zawsze wymaga akceptacji rodzica. Kod do platformy będzie widoczny w aplikacji PeoPay KIDS dopiero po zatwierdzeniu przez opiekuna, na co ma on maksymalnie 24 godziny. Rodzic może także odrzucić prośbę.
  • Kupiony kod do gier jest widoczny w aplikacji PeoPay KIDS w sekcji DOŁADUJ w zakładce MOJE ZAKUPY. Po wejściu w kafel z zakupionym kodem, dziecko „zdrapuje palcem” szarą powierzchnię, pod którą kryje się kod do wpisania, w odpowiednim miejscu na wybranej platformie. Kod jest bezterminowy.

Korzystanie z funkcji zakupu kodów do gier wymaga aktualizacji aplikacji PeoPay KIDS do wersji 1.2.0. Lista dostępnych platform do zakupu kodów do gier znajduje się tutaj.

Oprócz nowych funkcji przewidzianych dla najmłodszych użytkowników aplikacji PeoPay KIDS, Pekao sukcesywnie wdraża również rozwiązania dedykowane dorosłym w Panelu rodzica w ich aplikacji PeoPay. Od teraz oboje rodzice mogą sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka. W Panelu rodzica mają oni wygodny podgląd do wszystkich rachunków swoich dzieci, niezależnie od ich wieku (0-18 lat) i tego, czy mają założony Pakiet PeoPay KIDS, wystarczy wybrać ikonę z imieniem pociechy.

W Panelu rodzica bank udostępnił również możliwość otrzymywania w telefonie powiadomień push z aplikacji PeoPay z informacją, że przez 24 godziny prośba dziecka o przelew zewnętrzny, doładowanie telefonu lub zakup kodów do gier oczekuje na akceptację. Ponadto dorośli mogą w procesie zdalnym wnioskować o kartę płatniczą PeoPay KIDS dla dziecka, które ma już założony pakiet bez karty  – zarówno pierwszej, jak i nowej karty po zastrzeżeniu.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741