KOMUNIKAT PRASOWY

22.04.2021

Błyskawiczne otwarcie konta w Banku Pekao – na selfie z e-dowodem

Zgodnie z zapowiedzią Bank Pekao S.A., jako pierwszy w Polsce, wdraża możliwość otwarcia konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Dane niezbędne do procesu weryfikacji tożsamości osoby zostaną pobrane z warstwy elektronicznej w dowodzie osobistym. Cały proces jest niezwykle intuicyjny i zajmuje nie więcej niż kilka minut. Wszystko dzięki wykorzystaniu biometrii i funkcji NFC.

Właśnie mijają dwa lata, odkąd został wdrożony w Polsce dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Według danych KPRM już prawie 5 mln Polaków posiada e-dowód. W tym roku statystyki jeszcze bardziej wzrosną, ponieważ ważność kończy ponad 1,5 mln „starych” dokumentów tożsamości. Pekao postanowiło wykorzystać nowy rodzaj dowodów, aby zrewolucjonizować sposób zakładania popularnego konta na selfie. Sam proces został też zoptymalizowany i wzbogacony o wskazówki lektora, przez co stał się jeszcze łatwiejszy i szybszy.

Coraz więcej Polaków posiada już najnowsze dowody osobiste z tzw. warstwą elektroniczną. Zbliżając taki dokument do telefonu z funkcją NFC możemy łatwo uzupełnić swoje dane, bez konieczności ich ręcznego wpisywania. To nowoczesne rozwiązanie jest naprawdę szybkie, proste i co najważniejsze bezpieczne – tłumaczy Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Od teraz, aby otworzyć rachunek w Pekao, wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację PeoPay i wybrać opcję „Otwórz konto”. Weryfikacja za pomocą e-dowodu jest błyskawiczna. Wystarczy że podamy sześciocyfrowy numer CAN widoczny na froncie dowodu pod zdjęciem, a następnie do smartfonu z aktywną funkcją NFC zbliżymy dokument. Dostępne w warstwie elektronicznej dane właściciela dowodu, zostaną bezpiecznie odczytane i przekazane do banku. Dzięki temu w nowym procesie otwierania konta na selfie klient nie musi już robić zdjęcia dowodu osobistego, wystarczy, że zbliży dokument do telefonu.

W kolejnym kroku aplikacja zrobi nam selfie. Po uzupełnieniu danych, umowę zatwierdzamy kodem przesłanym w SMS, po czym ustalamy numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay. Po tym krótkim procesie konto jest założone.

Proces jest dostępny w aplikacji z systemem operacyjnym Android, a już niebawem również dla posiadaczy iPhone.

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce udostępnił swoim klientom możliwość zdalnego zakładania konta z wykorzystaniem zdjęcia twarzy. Do tej pory z rozwiązania skorzystało już blisko 100 tys. osób. Aby zapewnić jak największą wygodę i bezpieczeństwo danych klienta usługa jest nieustannie rozwijana. Dzięki możliwości wykorzystania technologii e-dowodu proces ten jest jeszcze prostszy.

Metoda odczytu danych z elektronicznego dowodu osobistego powstała we współpracy ze startupem Identt, z którym Bank Pekao współpracował wcześniej przy wdrożeniu zdalnej weryfikacji tożsamości. Praca nad projektem odbywała się zdalnie, po wprowadzeniu obostrzeń sanitarnych wiosną zeszłego roku.

Link do filmu instruktażowego -> https://youtu.be/UD7-HGs3yMQ

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741