KOMUNIKAT PRASOWY

09.09.2021

Konto na selfie w Banku Pekao dla średnich i większych firm

Bank Pekao udostępnił weryfikację na selfie dla krajowych przedsiębiorstw, niezależnie od formy prawnej. Ta nowatorska i unikatowa na rynku usługa usprawni i przyśpieszy zakładanie rachunków dla średnich i większych firm.

Proces zdalnego nawiązania relacji w Banku Pekao S.A. dostępny jest dla podmiotów z segmentów MŚP oraz korporacji, zarejestrowanych w Polsce, reprezentowanych przez osoby posiadające polskie dowody osobiste.

Po ustaleniu zakresu współpracy z doradcą bankowym z Centrum Biznesowego MŚP lub z Centrum Korporacyjnego (numery telefonów placówek znajdują się na stronie internetowej banku), klient otrzymuje e-mailem indywidualny link do weryfikacji na selfie. Proces ten trwa nie więcej niż 3 minuty i żeby go przejść, wystarczy podążać za prostymi poleceniami wyświetlanymi na ekranie komputera, tabletu czy komórki. Po poprawnej weryfikacji następuje zawarcie umowy w bankowości elektronicznej PekaoBiznes24. Odbywa się to w pełni elektronicznie, przy użyciu kodów SMS. Korzystanie z rachunków możliwe jest od razu po zawarciu umowy, a nawiązanie relacji może nastąpić w ciągu jednego dnia.

- Od samego początku bardzo poważnie traktowaliśmy obostrzenia pandemiczne i szukaliśmy rozwiązań dostępnych dla wszystkich klientów. Zależało nam na tym, by zdalne nawiązywanie relacji umożliwić również spółkom. Otwarcie rachunków w sposób zdalny jest szybkie i wygodne, doradca przeprowadza potencjalnego klienta przez cały proces krok po kroku, poczynając od weryfikacji na selfie, a na zawarciu umowy SMS-em kończąc - mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Produkty dostępne w ramach zdalnego nawiązania relacji to rachunki bieżące, pomocnicze oraz bankowość elektroniczna PekaoBiznes24. Dla rachunków założonych w ten sposób obowiązują limity transakcyjne – dla segmentu MŚP określone w regulaminie rachunków, w odniesieniu do klientów korporacyjnych – określone w umowie rachunku. Zniesienie limitów oraz ograniczeń w zakresie dostępnych produktów następuje z chwilą, gdy przynajmniej jeden przedstawiciel klienta zostanie zweryfikowany osobiście przez pracownika banku.

Weryfikacja biometryczna łączy w sobie elastyczność dotychczasowej wideo-weryfikacji (wszystkie formy prawne) z wygodą „samodzielnie” przeprowadzanej weryfikacji na selfie znanej z rozwiązań bankowości detalicznej. Usługa umożliwia skorzystanie z udogodnień i automatyzacji dostępnych w nowej aplikacji. Dzięki temu proces zdalnego nawiązywania relacji staje się przyjaźniejszy dla klientów.

 

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 233 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,8 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741